رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی به تبعات منفی منجر می شود


21 خرداد, 1398 - 13:07 -- majidabolhasani...
مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین:

ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی به تبعات منفی منجر می شود

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین گفت: ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی به علت فقدان آگاهی و فقر اجتماعی و فرهنگی است که به تبعات منفی منجر می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

بهمن عشایری روز سه شنبه در نشست ساماندهی اتباع خارجی استان قزوین که در دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، افزود: توصیه ما در این نوع ازدواج‌ها بهره گیری از نقطه نظرات و تجربیات و مشاوره‌های کارشناسان اداره کل اتباع و مهاجران خارجی است.

وی اضافه کرد: بر اساس قانون مجازات اسلامی چنین ازدواج‌هایی برای زنان ایرانی پیامدها و تبعات منفی به دنبال دارد و بررسی و تحقیقات میدانی در چرخه زندگی زنان ایرانی و فرزندان حاصل از این نوع ازدواج‌ها نشان داده که با طرد و محرومیت اجتماعی همراه است.

عشایری همچنین گفت: یکی از پیامدهای این نوع ازدواج‌ها برای کودکان حاصل از ازدواج، تجربه شرایط طردسازی در دوران کودکی یا نوجوانی است که چه در عرصه خانواده و چه در عرصه حیات اجتماعی تا بزرگسالی نیز ادامه دارد و فرد را برای بهره برداری از قابلیت‌های اجتماعی محروم می‌سازد.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین به چالش‌ها و دغدغه‌هایی چون میزان محرومیت مادی و حقوق اجتماعی در این نوع ازدواج‌ها اشاره کرد و یادآور شد: به طور حتم در یکپارچه سازی فرهنگی برای جامعه میزبان، یک عدم انطباق با هنجارها و ارزش‌ها برای فرزندان حاصل از این ازدواج‌ها ایجاد می‌شود که زنان ایرانی باید به آن توجه کنند.