رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

لزوم توجه به نقش صنایع دستی در توسعه گردشگری


21 خرداد, 1398 - 22:57 -- روابط عمومی2
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین :

لزوم توجه به نقش صنایع دستی در توسعه گردشگری

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین بر لزوم توجه به نقش صنایع دستی در توسعه گردشگری تاکید کرد و گفت: آثار هنری و صنایع دستی استان باید به جذب توریسم و رونق اقتصادی منجر شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در اختتامیه دومین جشنواره عکس دارالسلطنه قزوین افزود: این استان ظرفیت بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف صنایع دستی دارد و بانوان این پهنه مینودری در تولید آثار هنری فعال هستند.
وی به نقش و اهمیت صنایع دستی به عنوان هنر بومی و اصیل با جنبه‌های قوی کاربردی اشاره کرد و گفت: نقش این آثار هنری از نظر فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی بر همگان آشکار است و باید در راه توسعه و رونق گردشگری مورد استفاده کند.
بیدخام همچنین تاکید کرد: توسعه هنرهای صنایع را باید در زادگاه آن یعنی روستاها مورد حمایت قرار داد و تلاش کرد تا از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها و خالی شدن روستاها جلوگیری کرد.
مدیرکل امور اجتماعی و بانوان استانداری قزوین با بیان اینکه تدوین برنامه‌های جامع و حمایت مضاعف از صنایع دستی و صنعتگران موجب افزایش فرصت‌های شغلی شده است، اظهار داشت: بدون تردید یکی از معضلات فعلی کشور در عرصه اقتصادی و اجتماعی، عارضه بیکاری و کمبود فرصت‌های شغلی است که در این راستا با توجه به آمار قابل توجه جوانان به عنوان سرمایه انسانی استفاده از ظرفیت صنایع دستی می‌تواند در اشتغالزایی و رفع معضل بیکاری راهگشا باشد.
بیدخام خاطرنشان کرد: عرصه صنایع دستی از جمله ظرفیت‌هایی به شمار می‌رود که به واسطه تاریخ، فرهنگ و تمدن کهن ایران زمین، تعدد و تکثر قومیت‌ها و فرهنگ‌های گوناگون این مرز و بوم از پیشینه و سابقه تاریخی قابل توجهی برخوردار است و به واقع در سایه برنامه ریزی مدون و اصولی و در چارچوب و قالب صنعت می‌توان از مواهب آن در بسیاری حوزه‌ها از جمله اقتصادی بهره مند شد.