رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت احیاى هنرهاى دستی فراموش شده قزوین


22 خرداد, 1398 - 11:56 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین تاکید کرد:

ضرورت احیاى هنرهاى دستی فراموش شده قزوین

استاندار قزوین با اشاره به اهمیت حفظ و رونق صنایع دستی بر ضرورت احیای هنرهای دستی فراموش شده قزوین تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی در نشست با غاده حجاوی رئیس آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی بیان داشت: تنوع صنایع دستی قزوین نشانگر حضور و سکونت اقوام و فرهنگ‌های مختلف در این شهر و استان است.
زاهدی با اشاره به سابقه غنی فرهنگی و تاریخی قزوین، گفت: این شهر برای بیش از ۵۰ سال در دوره صفویه پایتخت ایران بوده است.
استاندار قزوین در ادامه با اشاره به اهمیت صنایع دستی، گفت: باید برای حفظ و رونق هنرهای دستی برنامه مناسبی نیز برای فروش و عرضه آنها داشته باشیم وگرنه در این خصوص به موفقیت دست نمی‌یابیم.
زاهدی همچنین با اشاره به تجمیع واحدهای فروش صنایع دستی قزوین در کاروانسرای سعدالسلطنه، گفت: اراده دولت بر این است تا با تکمیل طرح ساماندهی و بهسازی و مرمت این کاروانسرا این فضا که به مرکز ساخت و عرضه هنرهای دستی تبدیل شده بیش از پیش برای توسعه گردشگری و رونق صنایع دستی مورد استفاده قرار دهد.
وی با اشاره وجود کاروانسرای سعدالسلطنه به عنوان بزرگترین کاروانسرای سرپوشیده شهری کشور د، قزوین گفت: این فضا در گذشته‌های تاریخی قلب تجاری قزوین بوده و امروزه نیز با ساماندهی و بهسازی به بازار صنایع دستی قزوین تبدیل شده است.
استاندار قزوین گفت: کاروانسرای سعدالسلطنه با توجه به قدمت تاریخی و واقع شدن در مرکز قزوین ار بهترین مکان‌ها در ایران برای نمایش و عرضه صنایع دستی است.
زاهدی با اشاره به تعیین هفته‌ای به نام قزوین و برگزاری برنامه های فرهنگی در این ایام با کمک شهرداری و میراث فرهنگی، گفت: این هفته کلکسیونی از برنامه‌های فرهنگی است که دردر کنار خود می‌تواند صنایع دستی را به مردم معرفی و عرضه کند