رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جذب سرمایه گذاری و احیای واحدهای تولید راکد از مهمترین اولویت های استان قزوین


22 خرداد, 1398 - 14:45 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین تاکید کرد:

جذب سرمایه گذاری و احیای واحدهای تولید راکد از مهمترین اولویت های استان قزوین

استاندار قزوین گفت:اولویت کاری ما در استان کمک به جذب سرمایه گذاری و احیای واحدهای راکد و زمین مانده و استفاده از امکانات موجود بخش صنعت برای رونق بخشی به این حوزه است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی  در بازدید از طرح در ساخت تولیدی شیشه سبک مینا در شهر صنعتی البرز افزود: تامین نیازهای ارزی و ریالی این طرح صنعتی که میهن ما و کشورهای همسایه به محصول آن نیاز دارد را از طریق معاونت ارزی بانک مرکزی دنبال و پیگیری می کنیم.

استاندار قزوین گفت: رییس کل بانک مرکزی به عنوان معین قزوین در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تعیین شده است که از این ظرفیت باید برای کمک به تامین نقدینگی صنایع و رونق تولید در استان بهره ببریم.

زاهدی خاطرنشان کرد: اولویت کاری ما در استان کمک به جذب سرمایه گذاری و احیای واحدهای راکد و زمین مانده و استفاده از امکانات موجود بخش صنعت برای رونق بخشی به این حوزه است.

طرح صنعتی شیشه سبک مینا دارای ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی است و ساختمان و سالن تولید آن احداث و برخی از ماشین آلات آن تامین شده است.

مدیران این واحد تولیدی در جریان بازدید استاندار قزوین از آن اظهار داشتند در صورت حل مشکلات و موانع مالی و ارزی، این طرح امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

نقل و انتقالات ارزی به دلیل تحریم ها، عدم تامین به موقع ماشین آلات مورد نیاز از اروپا به دلیل کمبود منابع مالی ارزی، افزایش نرخ مصالح و دستمزد و موانع در دریافت تسهیلات بانکی از جمله مشکلات مطرح شده این واحد تولیدی بود.