رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مهارت‌های کسب و کار به زنان مراکز خانه امن آموزش داده می‌شود


23 خرداد, 1398 - 09:21 -- banovan
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خبر داد :

مهارت‌های کسب و کار به زنان مراکز خانه امن آموزش داده می‌شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گفت :آموزش مهارت و توانمندی زنان آسیب دیده اجتماعی موجب بازگشت این افراد به جامعه خواهد شد.

به گزارش اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری ،

"صدیقه ربیعی" مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ضمن بازدید از گرمخانه ویژه بانوان به همراه بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری و وارثی مدیرکل بهزیستی اظهار داشت : فراهم نمودن زمینه اشتغال و کسب و کار از بازگشت مجدد معتادین بهبود یافته به دامان اعتیاد جلوگیری می کند.

وی در بازدید از هر دو بخش این گرمخانه اعم از شلتر زنان و مرکز میان راهی که ویژه نگهداری زنان آسیب دیده و معتادین بهبود یافته است گفت : پاکی از اعتیاد به عنوان سرمایه ای مهم و دستاوردی مطلوب هنگامی اثر بخش است که معتاد دوباره مجال بازگشت به چرخه آسیب و سوء مصرف مواد را نیابد و یکی از عواملی که در این خصوص نقش محوری دارد اشتغال است.

این مسئول بیان داشت : با ایجاد شغل و فرصت گذاری مفید وقت ، درآمدزایی و تعلق پذیری اجتماعی در فرد تامین می شود و با دامنه ای از شرایط زیست مطلوب و آبرومند کمتر فکر بازگشت مجدد به منجلاب اعتیاد را می کند.

ربیعی در ادامه بر ضرورت آموزش این افراد توسط دستگاههای متولی از جمله فنی و حرفه ای تاکید کرد و افزود : در این مراکز در گام اول می بایست به این افراد کمک شود و در گام بعدی توانمند سازی صورت بگیرد تا زنان آسیب دیده که به لحاظ اعتیاد از خانواده و جامعه طرد شده اند مجددا به خانواده و جامعه برگردند و زمینه ابتلا به آسیب های اجتماعی این زنان را کاهش دهیم.