رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مراکز رشد و شتابدهی کسب و کار زنان در قزوین تشکیل می شود


4 تير, 1398 - 22:28 -- روابط عمومی ۲
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:

مراکز رشد و شتابدهی کسب و کار زنان در قزوین تشکیل می شود

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: مراکز رشد و شتابدهی کسب و کار زنان زیر نظر ستاد اقتصاد مقاومتی با هدف اشتغالزایی و کارآفرینی در استان قزوین تشکیل خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

صدیقه ربیعی  در نشست مشترک با حمیدرضا خانپور مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی و یوسف گرجی مهلبانی رئیس پارک علم و فناوری استان و سیده فاطمه مقیمی فر رئیس کانون زنان بازرگان استان پیرامون مصوبات دهگانه اقتصاد مقاومتی در حوزه زنان گفت: با توجه به آمار رو به رشد فارغ التحصیلان زن و آمار پایین اشتغال زنان باید برای اشتغالزایی در این حوزه به صورت جدی اقدام کرد که یکی از راه های تحقق این هدف ایجاد مراکز شتابدهی زنان است.
وی به اهداف ایجاد مراکز شتابدهی زنان از قبیل ترویج فرهنگ کار و کار آفرینی، ایجاد شبکه های قدرتمند و در نتیجه تربیت کارآفرینان موفق، آموزش مهارت های کارآفرینی به تیم های دارای ایده و استارت آپ های پذیرفته شده، ارائه مشاوره های تخصصی درباره کسب و کار، شناسایی موانع فعالیت های اقتصادی امور بانوان، حذف اتلاف سرمایه و وقت از طریق اشتراک گذاری تجربه و کوتاه کردن فرایند آزمایش کسب و کار نوپا و در نهایت ارائه راهکار برای رفع و کاهش موانع موجود در کسب و کارها اشاره کرد.
ربیعی افزود: مراکز شتابدهی کسب و کارها به پرورش کار آفرینان و دست یابی به توسعه پایدار از طریق ایجاد اشتغال برای بانوان منجر می شود و در مجموع مراکز شتابدهی مثل مرکز سامان دهنده برای رشد اقتصادی هستند.
وی گفت: شتابدهنده یک ساختار منسجم و مشخص است که در راستای حمایت و توسعه کارآفرینی نوآورانه و دانش بنیان حرکت می کند و هدف عمده آن ارائه خدمات به کسب و کارهای نو است.
ربیعی با تاکید بر ضرورت ایجاد فرهنگ کارآفرینی در بین بانوان گفت: از ظرفیت پارک علم و فناوری می توانیم برای ایجاد مراکز رشد و شتابدهی استفاده کنیم و در این مراکز مشاوره های تخصصی و مهارتهای لازم به کارآفرینان ارائه خواهد شد.
وی افزود: در راستای حمایت از کارآفرینان همایش های تخصصی و تورهای صنعتی برگزار خواهد شد و با مشارکت شرکت شهرکهای صنعتی امتیازاتی به بانوان کارآفرین اعطا می‌شود.
ربیعی بیان داشت: دانشگاه ها باید با ارائه خروجی مناسب به بخش صنعت همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.