رفتن به محتوای اصلی
تا انتخابات
روز
ساعت
دقیقه

شما اینجا هستید

۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات به جبران خسارات سیل قزوین اختصاص داده شد


22 تير, 1398 - 15:51 -- روابط عمومی۲
معاون عمرانی استاندار:

۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات به جبران خسارات سیل قزوین اختصاص داده شد

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: ۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره و بلاعوض برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان اختصاص داده شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد در جلسه کارگروه سیل استان که ظهر شنبه در استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: امسال در اثر بارش‌های شدید جوی شاهد بروز سیلاب در برخی استان‌های کشور بودیم که در استان قزوین هم مشکلاتی داشتیم که اگر تدبیر نمی‌شد با خسارات زیادی مواجه می‌شدیم.

وی بیان کرد: در راستای کمک به سیل زدگان ۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره و بلاعوض برای جبران خسارات ناشی از سیل به استان تخصیص یافته است.

فرخ زاد افزود: همچنین ۶۳۰ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض به استان اختصاص یافته که بخشی از آن به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام و بهزیستی اختصاص داده خواهد شد و بقیه اعتبارات برای بیمه کشاورزان و انجام پروژه‌های عمومی در مناطق آسیب دیده از سیل هزینه خواهد شد.

 

وی تاکید کرد: برای پرداخت تسهیلات کم بهره و بلاعوض که بر اساس مصوبه هیئت دولت صورت می‌گیرد باید برای جبران خسارات ناشی از سیل به استان‌ها پرداخت می‌شود، ضروری است پرونده‌های افراد خسارت دیده پس از تکمیل در اسرع وقت در سامانه سجاد ثبت شود.

معاون عمرانی گفت: در این راستا هر شهرستانی که زودتر اطلاعات خود را در سامانه سجاد ثبت کند توزیع اعتبارات نیز برای آن زودتر انجام می‌شود.

فرخ زاد اظهار داشت: روند ثبت اطلاعات و پرداخت تسهیلات در روزهای آینده باید به طور روزانه توسط فرمانداری‌ها رصد شده و گزارش آن در جلسه بعدی کارگروه سیل ارائه شود.

وی افزود: در توزیع اعتبارات برای پرداخت تسهیلات اولویت شهرستان‌ها باید با مناطق محروم و مددجویان سازمان‌های حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد امام باشد و سپس خسارت دیدگان حریم رودخانه‌ها و آسیب دیدگان سیل سال گذشته در دستور کار قرار گیرد.