رفتن به محتوای اصلی
تا انتخابات
روز
ساعت
دقیقه

شما اینجا هستید

ایجاد تصویر قابل اعتماد در حوزه شهری  نهادینه شود


25 تير, 1398 - 08:57 -- omrani
مدیر کل دفتر امورشهری و شوراها :

ایجاد تصویر قابل اعتماد در حوزه شهری  نهادینه شود

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری بیان کرد:ایجاد تصویر قابل اعتماد به سرمایه گذاران حوزه شهری باید نهادینه شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

صالحی درنشست شهرداران استان که با حضور دکتر کوشش تبار مدیر کل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و همچنین روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان برگزار شد، افزود:با توجه به شرایط فعلی و کاهش درامدهای شهرداریها،جذب منابع سرمایه گذاری برای توسعه شهر و ایجاد درآمد پایدار با اتکا به درآمدهای مستمر لازم و ضروری است.

وی ادامه داد:شهرداریها می توانند با توجه به شرایط منطقه ای و محلی خود و با استفاده از تسهیلات م منابع مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در حوزه های مختلف از جمله ساماندهی مشاغل شهری ،پارک آبی،مجتمع رفاهی ،بوستانهای تفریحی،پسماند و همچنین ممیزی املاک و اخذ عوارض نوسازی با مشارکت بخش خصوصی،جذب سرمایه های موجود،بر تولید درامد جدید اقدام نمایند.

وی تصریح کرد:استانداری آمادگی کامل برای تسهیل ورود سرمایه گذاران خارجی و داخلی در حوزه های مختلف مدیریت شهری استان قزوین را دارد و در این راستا خصوصا در حوزه مدیریت شهری باید اعتماد بیشتری را به سرمایه گذاران داشته باشیم و از نگاه و نگرشهای بدبینانه به موضوع مشارکت بخش خصوصی،دوری کرده و با شناسایی فرصتهای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف و با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل موجود،وبا ریسک پذیری بدون توجه به حاشیه سازی افراد سودجو نسبت به جذب سرمایه گذاران مختلف در مسیر توسعه شهر ها حرکت کنیم.

صالحی در ادامه از شهرداران و مدیران شهری خواست با ظرفیت سنجی برای ایجاد درآمد و همچنین اشتغال در حوزه های مختلف مدیریت شهری با کمک نخبگان این حوزه تلاش نمایند.

صالحی در پایان ضمن انتقاد از نبود اختیارات شهرداریها در جذب سرمایه گذاری تاکید کرد:وزارت کشور با اصلاح شیوه نامه سرمایه گذاری در شهرداریها می تواند موانع پیش رو را برطرف نماید.

در پایان جلسه تعدادی از شهرداران ،روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان و مدیران مرتبط شهرداریها به بیان نقطه نظرات خود در حوزه سرمایه گذاری شهری پرداختند.