رفتن به محتوای اصلی
تا انتخابات
روز
ساعت
دقیقه

شما اینجا هستید

پیام تبریک ربیعی مدیر کل امور بانوان وخانواده به مناسبت روز ملی کار آفرینی وترویج آموزشهای فنی وحرفه ای


6 مرداد, 1398 - 10:58 -- banovan

پیام تبریک ربیعی مدیر کل امور بانوان وخانواده به مناسبت روز ملی کار آفرینی وترویج آموزشهای فنی وحرفه ای

زنان به عنوان یکی از مهمترین سرمایه‌های انسانی، می‌توانند نقش بالقوه‌ای در فرآیند توسعه بخشهای اقتصادی هر جامعه‌ای ایفا کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

ربیعی مدیر کل امور بانوان وخانواده در پیامی 6 مرداد ماه روز ملی کار آفرینی وترویج آموزشهای فنی وحرفه ای را به تمامی تلاشگران عرصه مهارت آموزی تبریک گفت .

در متن پیام آمده است :

کارآفرینی به معنای خلاقیت در کار وایجاد فرصت های جدید اقتصادی وتولیدی است از این رو جامعه ای که در مسیر کار آفرینی حرکت می کند جامعه ای زنده ، پویا  وفعال است .

وی افزود: کارآفرینی یکی از عوامل مهم برای رسیدن به نقطه مطلوب اقتصادی است وبدون شک تلفیق مهارت ، دانش وخلاقیت برای جوانان این مرزوبوم  زمینه ساز اشتغال مولد وپایدار توام با کار آفرینی ، تاثیر بسزایی در رشد وتوسعه اقتصادی وتوانمند سازی منابع انسانی دارد .  

مدیر کل بانوان وخانواده  اظهار داشت : توانمند سازی وتوسعه سرمایه های انسانی نقش کلیدی در رشد وتوسعه یک کشور دارد ودر این اثنا نقش سازنده و جایگاه اثربخش سازمان فنی وحرفه ای در جهت آموزش مهارتها وارتقاء توانمندیهای نیروی انسانی بسیار حائز اهمیت است به گونه ای که توجه وتمرکز بر این گونه آموزش ها ، تغییرات بنیادین وحرکت به سوی توسعه ملی را در پی خواهد داشت .

وی در ادامه  به اهمیت ونقش زنان در کارآفرینی اشاره کرد و افزود : در سراسر جهان زنان نقش اساسی در اقتصاد و توسعه کسب و کارهای کشور خود ایفا می‌کنند. زنان با بهره‌گیری از خلاقیت ذاتی و قدرت پروشی که دارند به توسعه کسب و کار کمک کرده و کسب و کارهای نوین و خلاقانه‌ای راه‌می‌اندازند. از آنجایی که در بررسی عوامل مؤثر بر توسعه اقتصادی اجتماعی کشورها، توجه به نیروی انسانی و تخصص مطرح است لذا سخن از اشتغال زن و رابطه آن با توسعه نیز امری ضروری است.

یکی از نشانه‌های توسعه در هر جامعه‌ای، فضای کسب و کاری است که زنان کارآفرین راه‌اندازی و مدیریت می‌کنند. زنان به عنوان یکی از مهمترین سرمایه‌های انسانی، می‌توانند نقش بالقوه‌ای در فرآیند توسعه بخشهای اقتصادی هر جامعه‌ای ایفا کنند. بخش کسب و کار یکی از همان مواردی است که زنان می‌توانند نقش تاثیرگذاری در آن داشته باشند. مشارکت زنان در فعالیتهای اقتصادی نه تنها در توسعه ظرفیتها و تواناییهای زنان، بلکه در فرآیند توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه نقش کلیدی داشته و دارد.

ربیعی در پایان ضمن گرامیداشت روز ملی کار آفرینی وترویج آموزش های فنی وحرفه ای این روز را به تمامی تلاشگران عرصه مهارت آموزی تبریک واز جوانانی که کار را با اخلاق عجین کرده وکار آفرینی را شیوه زندگی وکار خود قرار داده اند تشکر وقدردانی نمود .