رفتن به محتوای اصلی
تا انتخابات
روز
ساعت
دقیقه

شما اینجا هستید

نهاد خانواده یکی ازمقدس ترین و با ارزش ترین نهادهاست


8 مرداد, 1398 - 14:32 -- banovan
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:

نهاد خانواده یکی ازمقدس ترین و با ارزش ترین نهادهاست

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین بیان داشت: نهاد خانواده یکی ازمقدس ترین و با ارزش ترین نهادهاست که شناخت آسیب های آن در بهسازی خانواده وجامعه تاثیر بسزایی دارد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


"صدیقه ربیعی"  مدیر کل امور بانوان وخانواده ضمن حضور در کارگاه آموزشی آسیبهای خانواده که ویژه کارکنان اداره کل منابع طبیعی برگزار گردید اظهار داشت : نهاد خانواده یکی ازمقدس ترین و با ارزش ترین نهادهاست که شناخت آسیب های آن در بهسازی خانواده وجامعه تاثیر بسزایی دارد .

وی افزود:فرهنگ خانواده در شخصیت افراد ونهایتاً برجامعه تاثیر بسزایی می گذارد ربیعی در ادامه گفت: حفاظت وصیانت از کیان خانواده امری بسیار ضروری است و این در سایه ی ارتقاء سطح آگاهی ودانش خانواده ها محقق می شود.
وی افزود : پرداختن به آموزش های همه جانبه ی مهارتهای زندگی در خانواده اعم از روابط بین فردی مناسب وموثر ، انجام مسئولیت های اجتماعی ، تصمیم گیری صحیح ، حل تعارضات و...نقش تاثیر گذاری در تقویت وتحکیم خانواده خواهد داشت .
ربیعی اظهار داشت : با وجود شکاف بین نسلی والدین وفرزندان ، آموزش ارتباط موثر می تواند از فاصله بین آنها بکاهد .

وی اضافه کرد:خانواده هم کانون محبت واحترام است وهم مرکز انضباط واقتدار ، کودک براثر محبت شور انگیز واقتدار آرامش بخشی که در خانواده می بیند می کوشد تا هرچه بیش تر با آن هم نوایی کند از این رو خواه ناخواه هنجارهای آن را می پذیرد واعضای آن را برای خود الگو قرار می دهد .
ربیعی گفت: از سویی ،گروه دیگری که در راستای کاهش آسیب های خانواده می بایست تحت آموزش قرار گیرند زوجین جوانی هستند که با دنیایی امید وآرزو زندگی مشترک خود را آغاز می کنند .

وی افزود:زوجین جوان ما باید قبل از ورود به زندگی مشترک بر مهارتهای خود بیافزایند وبا تکیه بر علم وآگاهی بر تعارضات زندگی خود فائق آمده وبرای حل مشکلات ومسائلشان راهکار ارائه نمایند .
مدیر کل امور بانوان وخانواده خاطر نشان کرد : امروزه متاسفانه شاهد کاهش میزان گفتگو در خانواده ها هستیم واین امر یک زنگ خطر جدی است که اعضای خانواده بیشترین زمان خود را در خانواده به سیردر فضای مجازی اختصاص داده و از گفتمان با یکدیگر غفلت نموده اند
 ربیعی در پایان  از نگاه ویژه مدیر کل منابع طبیعی به مسائل خانواده وآموزش کارکنان حول محور موضوع ، تشکر وقددانی نموده وتصریح کرد : آموزشها در دراز مدت تاثیر خود را خواهد داشت وبرای داشتن جامعه ای سالم می بایست به" مقوله آموزش وارتقاء دانش وآگاهی افراد جامعه "توجه ویژه وجدی داشت .