رفتن به محتوای اصلی
تا انتخابات
روز
ساعت
دقیقه

شما اینجا هستید

رویکرد ما در حوزه گردشگری،استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود است


30 مرداد, 1398 - 22:10 -- روابط عمومی 3
فرماندارآوج:

رویکرد ما در حوزه گردشگری،استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود است

فرماندار آوج گفت:رویکرد ما در حوزه گردشگری،استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود است/تورهای گردشگری آوج به زودی در سطح استان راه اندازی و فعال می شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان آوج که با حضور خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان،مدیران آژانس های مسافرتی و تورگردانان استان و جمعی از مدیران دولتی بخش خصوصی مرتبط به گردشگری برگزار شد در سخنانی بیان داشت:رویکرد مدیریت شهرستان برای رونق بخشیدن و راه اندازی تورهای گردشگری،استفاده حداکثری از امکانات حداقلی موجود است تا در گذر زمان نگاه سرمایه گذاران و شهروندان به احیا و توسعه ظرفیت های گردشگری تغییر کند.
وی افزود:در گام اول باید با مشارکت و هم اندیشی مدیران محلی و آژانس های گردشگری نسبت به شناسایی ظرفیت های گردشگری و آثار طبیعی و تاریخی منطقه اقدام و باصطلاح نقشه گردشگری منطقه طراحی و تعریف شود.
علیرضایی با تاکید بر برگزاری دوره  های آنوزشی و توجیهی در حوزه گردشگری بیان داشت:انتظار می رود میراث فرهنگی با برگزاری دوره های آموزشی نسبت به ارتقای سطح دانش و ترویج فرهنگ گردشگری در بین دهیاران و مدیران بومی و محلی اقدام کند.
فزماندار آوج افزود:از دیگر اقدامات لازم در این بخش تهیه کتابچه راهنما و بروشور معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان می باشد که امید می رود میراث فرهنگی در کوتاه ترین زمان  ممکن نسبت به تهیه و تکثیر آن اقدام کند تا گردشگران شناخت بهتر و بیشتری از ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان پیدا کنند.
وی گفت:انسان امروز در شرایطی زندگی می کند که سرعت تغییر و تحولات صنعتی و شهرنشینی،آرامش و برخورداری از یک زندگی فردی و اجتماعی آرام و بدون استرس،دغدغه و اضطراب را از وی سلب کرده است.
علیرضایی افزود:در جامعه جدید انسان برای کسب آرامش و لذت بردن از زندگی خود به سه عنصر تاریخ،طبیعت و دین پناه می برد و شهرستان آوج از چنان ظرفیت ها و قابلیت هایی در حوزه گردشگری بزخوردار است که می تواند پاسخگوی شهروندان امروز در هرسه این حوزه ها باشد.
فرماندار آوج گفت: راه خروج شهرستان آوج از بن بست وانزوا بهره گیری ازظرفیتها وپتانسیل طبیعی وتاریخی مغفول شهرستان واحیاء ومعرفی ظرفیت عظیم گردشگری به اقصی نقاط کشوراست.
فرماندار آوج گفت: گردشگری در مناطق جنوبی استان قزوین بویژه شهرستان آوج با وجود جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوان در این نقاط مغفول مانده است.
فرماندار آوج تصریح کرد:آوج شهرستانی است که هم آثار تاریخی مهم و ماندگاری دارد،هم از جاذبه های بسیار متنوع و زیبای طبیعی برخوردار است و هم به دلیل برخورداری از امامزادگان و بقاع متبرکه در حوزه گردشگری دینی ،غنا و گستردگی خاصی دارد.
وی افزود:شهرستان آوج از سرمایه گذاران و خیرین بزرگ و نام آوری بزخوردار است که آمادگی مشارکت در اجرای طرح های گردشگری را دلرند که در این خصوص انتظار می رود مدیران میراث فرهنگی حداکثر همکاری و همراهی را داشته باشند.
علیرضایی گفت:دهیاران و بخشدران در راستای برگزاری تورهای گردشگری حداکثر همکاری را با آژانس ها داشته باشند تا در گذر زمان شاهد معرفی بهتر شهرستان و جذب بیشتر گردشگران باشیم