رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آمادگی همگانی برای مقابله با بحران های طبیعی ضروری است


16 شهريور, 1398 - 23:05 -- روابط عمومی2
مدیر کل مدیریت بحران استان :

آمادگی همگانی برای مقابله با بحران های طبیعی ضروری است

مدیر کل مدیریت بحران استانداری گفت:آمادگی برای مقابله با بحران های طبیعی یک ضرورت اجتناب ناپذیر و غیر وابسته به زمان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

قدرت اله مهدیخانی مدیر کل مدیریت بحران استانداری در حاشیه جلسه کارگروه امنیتی و انتظامی استان اظهار داشت:استان قزوین به واسطه موقعیت و شرایط زمین شناسی، جغرافیایی، صنعتی ، کشاورزی و... در معرض مجموعه ای از بلیات و حوادث طبیعی و انسان ساز قرار دارد که مقابله با آنها مستلزم  اجرای طرح و برنامه های ازپیش تعیین شده و هماهنگی هر چه بیشتر دستگاهها و متولیان امر میباشد.
وی افزود:  از جمله موارد مورد بحث و تامل بر انگیز در استان قزوین در حوزه بلایای طبیعی، وجود بیش از 30 گسل شناسایی شده میباشد که 8 مورد از آنها در حال حاضر دارای فعالیت های لرزه ای مدام میباشند. 
مهدیخانی ادامه داد: آمادگی همه جانبه و غیر وابسته به زمان برای دستگاههای اجرایی و امداد رسان جهت مقابله با هر گونه رخداد طبیعی، از اولویت های حوزه مدیریت بحران است که این امر با برگزاری دوره های آموزشی مرتبط، تجهیز استان به وسایل پایش و رصد رخداد ها خصوصا زمین لرزه، اجرای مانور های گسترده در سطح استان و... در حال انجام و پیگیری است، لذا همکاری و هماهنگی تمام متولیان امر موجب تسریع در کسب آمادگی های لازم و کاهش چشمگیر خسارات خواهد بود.