رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حادثه کربلا،ملاک های یک جامعه دینی را ترسیم کرد


20 شهريور, 1398 - 09:35 -- روابط عمومی 3
فرماندارآوج:

حادثه کربلا،ملاک های یک جامعه دینی را ترسیم کرد

فرماندار شهرستان آوج گفت:حادثه کربلا،ملاک های یک جامعه دینی را ترسیم کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی در جمع عزاداران حسینی روستای احمدآباد از توابع آبگرم در سخنانی بیان داشت:امروز که  ۱۳۸۰ سال از واقعه عاشورا فاصله داریم باید نسبت خود را با آرمان ها و اهداف نهضت حسینی بسنجیم و تلاش کنیم هرساله در مقایسه با سال گذشته، صفات و ویژگی های آن نهضت و شخصیت اباعبدالله را در زندگی فردی و اجتماعی خود به نمایش بگذاریم.
وی افزود:اگر ملاک ها و معیارهای جامعه دینی را به درستی نشناسیم در شناخت مسیر و انتخاب راه دچار اشتباه می شویم و این اتفاقی بود که در عصر ائمه بویژه دوران امام حسین ع اتفاق افتاد و مردم فریب ظواهر جامعه را خوردند.
فرماندار آوج گفت:در کنار شور و محبتی که نسبت به سیدالشهدا ع در این ایام صورت می گیرد باید به موازات آن به معرفت و شناخت مکتب و مرام اباعبدالله ع نیز توجه کنیم.
وی اظهار داشت:در دولت دوازدهم علی رغم محدودیت ها و تنگناهای اقتصادی و مالی بالغ بر هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در اجرای طرح گازرسانی به روستاهای شهرستان هزینه شده و هم اکنون تتها سه روستای کم جمعیت شهرستان از این نعمت محروم هستند که گازرسانی به این روستاها هم در دستور کار قرار دارد.
علیرضایی افزود:تقویت شبکه ارتباطی با بیش از ۱۵۰ میلیارد ریاد ،اجرای طرح های آبخیزداری با ۱۰۰ میلیارد ریال و آسفالت بیش از ۳۰ کیلومتر راه روستایی در سال جاری از جمله اقداماتی است که توسط دولت صورت گرفته است.
فرماندار شهرستان آوج اظهار داشت:این شهرستان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی در بخش های مختلف است که همه تلاش ما این است که با جلب سرمایه گذار بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت خیرین محلی این ظرفیت ها را فعال کنیم.
وی افزود:با کمترین سرمایه گذاری در حوزه گردشگری می توانیم ظرفیت های بزرگ این شهرستان را فعال کنیم و در این خصوص نیازمند همدلی و همراهی شهروندان و مشارکت و همکاری سرمایه گذاران بومی و محلی هستیم.