رفتن به محتوای اصلی
تا انتخابات
روز
ساعت
دقیقه

شما اینجا هستید

امام حسین ع به ما آموخت که قدرت تحمل مخالف را داشته باشیم


22 شهريور, 1398 - 19:35 -- روابط عمومی 3
فرماندارآوج:

امام حسین ع به ما آموخت که قدرت تحمل مخالف را داشته باشیم

فرماندار آوج گفت:امام حسین ع به ما آموخت که در برخورد با منتقدین و مخالفین،، قدرت تحمل خود را بالا ببریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی در جمع عزاداران حسینی روستای قوزلو از توابع بخش مرکزی آوج در سخنانی بیان داشت:امروز بیش از هر زمان دیگری به دور هم نشسن،هم اندیشی،سعه صدر،پرهیز از تنگ نظری و حذف دیگران،بالابردن قدرت تحمل منتقدین و مخالفین،گفت و گو و به رسمیت شناختن سلایق مختلف با حفظ احترام و توجه به منافع و علائق مشترک نیازمندیم.
وی افزود:اگر زیبایی یک گلستان به تنوع و تکثر گل های رنگارنگ است این واقعیت به درجات بالاتری درمورد جامعه صادق است لذا باید از مطلق اندیشی،خودبزرگ بینی، خودشیفتگی و استبداد رای اجتناب کنیم و این ها را از مضامین و ارزش های فرهنگ حسینی بدانیم.
فرماندار شهرستان آوج گفت:امام حسین ع به ما آموخت که قدرت تحمل مخالف و منتقد را داشته باشیم تا از رواج خشونت و پرخاشگری در جامعه پیشگیری شود و ائمه ما نماد رحمت و رافت و مهریانی بودند.
علیرضایی افزود:وجه تمایز انسان از حیوان عقل او و قدرت گفت و گو و زبان است لذا باید از این اهرم و نعمت خدادادی استفاده کنیم و از کوره در نرویم و فرصت اظهار نظر و بیان عقاید را به دیگران بدهیم و انتخاب را به مردم واگذار کنیم.
 وی گفت:تنها نعمتی که خداوند به پیامبر اکرم ص اعطا کرد و آن نعمت را به رخ آن حضرت کشید نعمت سعه صدر بود و این نعمت را باید در خودمان درونی و ملکه ذهن و شخصیت مان سازیم و این خواست و اراده خداوند است که انسان ها را متفاوت و متنوع خلق کرده است و نیاید هوس یکسان کردن آدم ها را داشته باشیم.
فرماندار شهرستان آوج گفت:محرم و عاشورای هرسال فرصت و بهانه ای است تا این ارزش های والای انسانی و الهی را که اباعبدالله ع جان خود را بر سر آنها نهاد در خودمان و در سطح جامعه سنجش و ارزیابی کنیم که تا چه اندازه تولنستیم به آنها نزدیک شویم.
وی اظهار داشت:در دولت دوازدهم علی رغم محدودیت ها و تنگناهای اقتصادی و مالی بالغ بر هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در اجرای طرح گازرسانی به روستاهای شهرستان هزینه شده و هم اکنون تتها سه روستای کم جمعیت شهرستان از این نعمت محروم هستند که گازرسانی به این روستاها هم در دستور کار قرار دارد و امیدواریم تا ۱۴۰۰ این سه روستا هم گازرسانی شود.
علیرضایی افزود:تقویت شبکه ارتباطی با بیش از ۱۵۰ میلیارد ریاد ،اجرای طرح های آبخیزداری با ۱۰۰ میلیارد ریال و آسفالت بیش از ۳۰ کیلومتر راه روستایی در سال جاری از جمله اقداماتی است که توسط دولت صورت گرفته است.
فرماندار شهرستان آوج اظهار داشت:تخصیص ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به خسارات ناشی از سیل اخیر،پرداخت نزدسک به ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به ولحدهای تولیدی و گردشگری،آغاز عملیات اجرایی احداث میدان ورودی آوج با ۴۳ میلیارد ریال از دیگر اقداماتی است که طی دوماه گذشته در سطح شهرستان صورت گرفته است.
وی افزود:شهرستان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی در بخش های مختلف بویژه حوزه گردشگری ،معدن و صنایع تبدیلی و کشاورزی است و همه تلاش ما این است که با جلب سرمایه گذار بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت خیرین محلی این ظرفیت ها را فعال کنیم و در این خصوص دست یاری به سمت همه ساکنین و سرمایه گذاران و خیرین شهرستان دراز می کنیم.