رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیران با جدیت موضوع تولید و اشتغال را پیگیری کنند


23 شهريور, 1398 - 16:49 -- روابط عمومی۲
استاندار قزوین:

مدیران با جدیت موضوع تولید و اشتغال را پیگیری کنند

مردم، ولی نعمت اند؛ ارباب رجوع رئیس و ما مسئولان مرئوس هستیم
استاندار قزوین در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین بیان داشت: مدیران و مسئولان استانی باید با جدیت موضوع تولید و اشتغال که مورد تاکید مقام معظم رهبری و دولت است را پیگیری کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور در جلسه کارگروه تسهیل و رقع موانع تولید که روز شنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: همه باید دقت کنیم مردم ولی نعمت هستند و دستورالعمل تکریم ارباب رجوع داریم لذا از مدیران انتظار می رود رویکردها عوض شود.

وی بیان کرد: دشمنان با جنگ نرم دنبال بی اعتمادی و ایجاد نارضایتی و مایوس کردن مردم به نظام و دولت هستند و ما باید مراقب رفتار خود باشیم و با زبان تکریم صحبت کنیم حتی اگر قادر به حل مشکل مردم نباشیم.

استاندار قزوین اظهارداشت: رسالت ما خدمت به مردم توام با تکریم است لذا باید درک کنیم امروز مردم در فشار و سختی هستند و مدیران وظیفه دارند صبور و شکیبا و با اخلاق باشند.

جمالی پور گفت: در شرایط جنگ اقتصادی ترفندهای دشمن متنوع و پیچیده است و همه باید منسجم باشیم که خوشبختانه در استان تعامل سه قوه در حد بسیار خوبی است و شورای تامین و دستگاههای قضایی، نظامی و اجرایی و نهادهای بازرسی و دیوان محاسبات همکاری خوبی دارند و در اتخاذ تصمیمات در شرایط جنگ درک بالایی دارند.

وی اظهارداشت: لازم است از ظرفیتهای خود بخوبی استفاده کنیم زیرا تکلیف ما سنگین است و نمی توانیم تصمیمات بدون پشتوانه بگیریم.

استاندار قزوین تصریح کرد: فرار مالیاتی در کشور بیداد می کند لذا باید مکانیسم مالیاتی درست شود و به جای فشار به افراد ضعیف از کسانی که درآمدهای زیاد دارند و حاضر نیستند حق دولت را بدهند مالیات را دریافت کنیم.

جمالی پور یادآورشد: به جای این که سازمانی فکر کنیم، بهتر است تصمیمات ما زنجیره ای و به نفع مردم باشد چون ‌منابع به مردم تعلق دارد و اگر تصمیمات کارشناسی باشد هزینه ها کمتر می شود.

وی افزود: زیبنده نیست شاخص فساد در کشوری که اسلامی است تا این حد بالا باشد و اگر برای امام حسین(ع) گریه کنیم باید رفتار و کردارمان حسینی باشد و از حضرت درس زندگی بیاموزیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: فساد فقط مالی نیست و اگر درست تصمیم نگیریم و حقی ضایع شود یا حقی داده نشود خودش نوعی فساد است.

وی اضافه کرد: در سالی که به نام رونق تولید نامیده شده از مدیران بانک ها انظتار داریم به سرعت و به دقت عمل کنند البته ما هم دقت می کنیم تا به هر صنعت و واحدی که تولیدش بازار ندارد و یا تجهیزاتش فرسوده است تسهیلات ندهیم و وام ها نیز مبتنی بر تکنولوژی و بازار و سلیقه مردم باشد و حتما سرمایه گداری منجر به تولید روز باشد.

استاندار قزوین یادآورشد: صنعت را می شناسم و انتظار دارم دستگاه های بازرسی و نظارتی کمک کنند و اگر کسی قدمی برداشت و مغایرت قانونی داشت حمایت شوند زیرا تصمیم امروز ما باید جنگی باشد.

وی اضافه کرد: همه مزیت های استان زمانی ارزش دارد که سرمایه کشور مولد باشد و سرمایه انسانی بتواند نقش خود را بخوبی ایفا کند زیرا جهاد فقط جنگ نیست بلکه درست فکر کردن، درست مدیریت کردن و درست هزینه کردن است.

جمالی پور اظهارداشت: به عنوان استاندار حتما بین مردم می روم و دفترم به روی شهروندان باز است و به مدیران هم توصیه می کنم بین صنعتگران بروید و حرف آنها را بشنوید، دفاتر خود را به روی مردم باز کنید تا تصمیم شما میدانی باشد.

وی گفت: پایش مدیران را در اولویت قرار می دهم و اعتقاد دارم مدیری که فقط در زمان اداری کار کند نمی تواند موثر باشد و به توسعه استان کمک کند و با این نگاه به توسعه نمی رسیم.

جمالی پور اضافه کرد: متاسفانه بهره وری در کشور خیلی پایبن است در حالی که کافران به قله های اقتصادی رسیده اند و ما درجا می زنیم و باید یاد بگیریم و آموزش را جدی بگیریم تا خود را با دانش روز مجهز کنیم.

وی تصریح کرد: باید کمک کنیم تا قزوین یک استان نمونه شود و تاکید رئیس جمهور شکوفایی این منطقه است هر چند می دانم کار سخت است اما می توان مسیر جدیدی باز کرد و با خلاقیت و ابتکار به دستاوردهای خوبی رسید.

استاندار قزوین یادآورشد: مدیران مراقب باشند و مانع تراشی نکنند زیرا در این شرایط اگر بتوان کاری کرد اما وقت مردم را بگیریم و سدی ایجاد کنیم باید پاسخگو باشیم زیرا همه وظیفه داریم گره ها را باز کنیم و من هم از مدیری که دنبال مانع تراشی باشد استفاده نخواهم کرد.

وی گفت: با رعایت نگاه کارشناسی، لحاظ قانون و مقررات و خلاقیت می توان راهکاری برای برون رفت از مشکلات پیدا کرد.