رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

در ترویج فرهنگ ورزش روستایی هنوز در آغاز راه هستیم


26 شهريور, 1398 - 20:05 -- روابط عمومی 3
فرماندارآوج:

در ترویج فرهنگ ورزش روستایی هنوز در آغاز راه هستیم

فرماندار آوج گفت:در ترویج فرهنگ ورزش در مناطق روستایی هنوز در آغاز راه هستیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی در دیدار رئیس اداره ورزش و جوانان و اعضای هیات مدیره ورزش روستایی  شهرستان در سخنانی بیان داشت:در جامعه جدید توجه به عنصر بدن و جسم،سرمایه گذاری در این خصوص با هدف تربیت،کنترل و مدیریت بدن یک ارزش اساسی و کلیدی است.
وی افزود:همین توجه به جسم و مدیریت بدن است که ورزش را بعنوان یک ارزش اساسی وارد سبد خانوارها کرده،اقتصاد و صنعت ورزش را شکل داده و بخش زیادی از زمان اوقات فراغت خانواده ها بویژه جوانان را به خود اختصاص داده است.
فرماندار شهرستان آوج تصریح کرد:با این توضیح باید بپذیریم که فرهنگ ورزش هنوز در جامعه ما جای خود را آنچنان که باید باز نکرده است اگرچه رگه ها و علائمی از این توجه به ورزش را می توانیم در خانواده های شهری شاهد باشیم.
علیرضایی بیان داشت:در فرهنگ روستایی، جوانان بیشتر بعنوان نیروی کار شناخته می شوند و برنامه ریزی برای اوقات فراغت  و از جمله ورزش هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده است و نوجوانان و جوانانی که در روستاها به ورزش علاقه نشان می دهند و به عنوان یک رشته و فعالیت اجتماعی دنبال می کنند به شدت تحت فشار روانی و فرهنگی هستند.
وی گفت:با توجه به این واقعیت فرهنگی و اجتماعی باید بپذیریم که هنوز در ابتدای راه هستیم و از برنامه ریزی و تلاش در این مسیر نباید ناامید شویم.
فرماندار شهرستان آوج اظهار داشت:از مدیران حوزه ورزش و اعضای هیات مدیره ورزش های روستایی انتظار می رود با برنامه ریزی درست و شناسایی ظرفیت ورزش های بومی-محلی و استعدادهای ورزشی در مناطق مختلف بتوانند در ترویج فرهنگ ورزش در مناطق روستایی کوشا باشند.
وی افزود:برگزاری مسابقات ورزشی در مناطق مختلف و تجلیل از تیم های برگزیده می تواند در بلندمدت نگاه و توجه خانواده ها و ساکنین این مناطق را به امر ورزش تغییر بدهد و در این خصوص باید از ظرفیت نیروهای فرهنگی و بویژه خیرین اجتماعی استفاده کرد.
فرماندار در پایان بر برگزاری نشست با هیات های ورزشی،متولیان خانه های ورزش روستایی و فعالان فرهنگی و رسانه ای حوزه ورزش تاکید کرد.