رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

امنیت و آموزش از مهمترین عوامل توسعه کشور است


27 شهريور, 1398 - 12:01 -- روابط عمومی۲
استاندار قزوین:

امنیت و آموزش از مهمترین عوامل توسعه کشور است

استاندار قزوین بیان داشت:امنیت و آموزش از مهمترین عوامل توسعه کشور است و اقتدار نیروی انتظامی موجب تقویت امنیت و آرامش در کشور می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین در رزمایش زنگ نشاط تامین نظم و امنیت بازگشایی مدارس اظهارداشت: از تلاش نیروی انتظامی در تامین امنیت ایام سوگواری تشکر کرد و با تبریک هفته دفاع مقدس، یاد شهدای جنگ تحمیلی و دفاع مقدس و نیز ۱۴۰ شهید نیروی انتظامی استان را گرامی داشت.

وی بیان کرد: دانش آموزان باید چگونه زیستن را یاد بگیرند و ما نیز تلاش کنیم آموزش های لازم را به فرزندانمان درست انجام دهیم.


استاندار قزوین تصریح کرد: امنیت و آموزش از مهمترین عوامل توسعه کشور است و بدون شک رفاه و آسایش و امنیت را به ارمغان خواهد آورد.

وی بیان کرد: وقتی دشمنان در جنگ سخت نتوانند به پیروزی برسند به جنگ نرم روی می آورند که در این میان اگر نیروی انسانی کارآمد نداشته باشیم، آموزش ما درست نباشد و امنیت نداشته باشیم بدون تردید آسایش هم به هم می ریزد.


استاندار قزوین یادآورشد: دشمنان همه ابزار خود را بسیج کرده اند و با استفاده از مواد مخدر، ترویج ابتدال و تهاجم فرهنگی و نا کارامد کردن سیستم اداری، کاهش امنیت می خواهند مردم را به نظام بی اعتماد کنند که در این راستا همه وظیفه داریم با دشمن شناسی و آموزش به هنگام مراقب فرزندان خود باشیم.

جمالی پور اظهارداشت: همه دستگاهها باید حساس باشند و با حفظ هوشیاری خود مراقب سرمایه های اجتماعی ارزشمند کشور باشند زیرا اگر جوانان کشور در مسیر اعتیاد قرار گیرند همه چیز خود را از دست می دهند.  


استاندار تصریح کرد: گاهی انسانهای بزرگ و شاخص هم با یک غفلت از چرخه خدمت خارج می شوند و هزینه زیادی به کشور تحمیل می کنند لذا باید در مبارزه با اعتیاد از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

جمالی پور یادآورشد: گرفتن هویت دینی از دیگر اهداف دشمنان است که در این میان دین ابزار خوبی در مقابله با تهدید  نرم است به همین دلیل لازم است مدارس، دانش آموزان، معلمان، مدیران و والدین هوشیاری خود را حفظ کنند.

وی بیان کرد: در شرایط سختی که دشمنان همه ابزارهای خود را به کار گرفته اند و حتی همسایگان علیه ما هستند  باید باید وحدت و انسجام خود را تقویت کنیم و روی پای خود بایستیم.

جمالی پور اظهارداشت: باور دارم در همه دستگاههای استان یک دغدغه خدمت به مردم و دوری از چند گانگی وجود دارد که با این مدل می توان بر تهدیدات غلبه کرد.


وی افزود: در این شرایط باید اختلاف سلیقه را در حل مشکلات مردم کنار بگذاریم و همه سرمایه های اجتماعی و مادی را در مسیر وحدت بکار گیریم زیرا امروز با چالش های زیادی مواجهیم که بخشی از آن ناشی از بی توجهی و زیاده خواهی ماست.
 
استاندار قزوین گفت: هر جا نیروی انتظامی مقتدر عمل کرده برای دشمن یأس ایجاد شده لذا باید برای بهتر زیستن مردم گام برداریم و اعتماد سازی را تقویت کنیم و مردم هم بدانند ما خدمتگذار آنها هستیم.

جمالی پور اضافه کرد: حکومت متعلق به مردم است و نیروی انتظامی باید پناهگاه مردم باشد اما گاهی انتقاد و اعترض مردم ناشی از رفتار اشتباه مسئولان است که باید آن را اصلاح کنیم.