رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نقش امنیت در توسعه همه جانبه کشور بی بدیل است


15 مهر, 1398 - 16:58 -- روابط عمومی2
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین :

نقش امنیت در توسعه همه جانبه کشور بی بدیل است

مدیرکل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری قزوین بیان کرد: سلامت و امنیت دو نعمت ارزشمند است که اگر نباشد اهمیت آن بیشتر درک می شود و نقش امنیت در توسعه همه جانبه کشور بی بدیل است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیرکل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری قزوین بیان کرد: سلامت و امنیت دو نعمت ارزشمند است که اگر نباشد اهمیت آن بیشتر درک می شود و نقش امنیت در توسعه همه جانبه کشور بی بدیل است.
علیخانی تصریح کرد:امنیت پایداری که بتواند در مقابل دشمن بایستد ارزشمند است و پلیس با اخلاق مداری و مردم داری در راه خدمت به مردم تلاش های ارزنده ای دارد که قدر دان آن هستیم.

وی گفت: تقدیم ۱۳ هزار شهید از سوی نیروی انتظامی بیانگر تعهد این نیروست و در تامین امنیت نیز نقش این نیرو بسیار مهم و تاثیر گذار است.

 

مدیرکل دفتر جذب ‌سرمایه گذاری استانداری قزوین تصریح کرد: بیشترین عامل تصادف خطای نیروی انسانی است که هم عقل و تفکر دارد و هم خوب و بد را تشخیص می دهد اما نادیده گرفتن مقررات راهنمایی و رانندگی، استفاده از مواد مخدر، بی توجهی به سرعت مطمئنه، سبقت غیرمجاز و خواب الودگی انسان بسیاری از سوانح جاده ای را رقم زده است.

علیخانی گفت: مصدوم شدن سالانه ۲۰۰ هزار مصدوم و ۱۶ هزار کشته در جاده ها یک رخداد فجیع است که باید برای آن چاره اندیشی شود.

وی اظهارداشت: با همکاری جمعیت هلال احمر، پلیس راه، راهداری، اورژانس، امداد و نجات و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و حضور موثر پلیس در ۴ سال متوالی آمار سوانح در استان کاهش یافته است.   

علیخانی تصریح کرد: خواب آلودگی در محدوده شهرها زیاد است و باید با فرهنگ سازی زمینه آموزش و اطلاع رسانی بموقعبه مردم فراهم شود.

 

وی اضافه کرد: با هماهنگی بین پلیس راه، میراث فرهنگی، شرکت نفت و راهداری از همه مجتمع ها بازدید شد و حد نصاب احداث مجتمع های بین راهی از فاصله ۳ کیلومتری به ۱۰ کیلومتر رسیده تا این کار توجیه اقتصادی داشته باشد.

علیحانی اظهارداشت: برخی متقاضیان که زمین برای احداث مجتمع گرفته بودند در ستاد سرمایه گذاری مجددا بررسی و مقرر شد حداقل فاصله دو مجتمع پذیرایی بین راهی ۱۰ کیلومتر باشد.  

وی گفت: همچنین به سرمایه گذاران این عرصه یک سال فرصت داده می شود تا در این مدت حتما ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی در طرح خود داشته باشند در غیر این صورت مجوز آنها باطل می شود.
علیخانی همچنین گفت: از سال جاری حد نصاب احداث مجتمع های بین راهی از یکدیگر ۲۰ کیلومتر در راه اصلی و ۳۰ کیلومتر در بزرگراهها خواهد بود.