رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کمیسیون توسعه پایدار و بازافرینی شهری، بازوی مشوری و اجرایی مدیریت شهری


18 مهر, 1398 - 08:43 -- omrani

کمیسیون توسعه پایدار و بازافرینی شهری، بازوی مشوری و اجرایی مدیریت شهری

معاون عمرانی استاندا تاکید کرد:کمیسیون توسعه پایدار و بازآفرینی شهری سازمان نظام مهندسی ساختمان  می تواند در مسائل مختلف با تغییر نگرش و فرهنگسازی به عنوان بازوی مشورتی و اجرایی در کنار مجموعه مدیریتی شهر حرکت کرده وتاثیرگذار باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

علی فرخ زاد در نشست با اعضای کمیسیون توسعه پایدار وبازآفرینی شهری موضوعات مرتبط با این کمیسیون را متنوع دانست وگفت:این کمیسیون میتواند درموضوعات مختلفی از  نورپردازی شبانه شهری گرفته تاحفظ باغستان سنتی به طور تخصصی ورود کرده و با ارائه راهکارهای اجرایی مثمر ثمر واقع شود.

فرخ زاد، حفظ باغستان سنتی قزوین را موضوعی بسیار مهم بر شمرد و گفت: باغستان سنتی قزوین به لحاظ ساختاری در دنیا منحصربفرد است و نقشی تاثیرگذاردر آب و هوای قزوین و جلوگیری از ورود ریز گردها دارد حتی در بارندگی های شدید و سیل اخیر وجود باغستان ها مانع از ورود سیل به شهر قزوین شد،لذا حفظ باغستان یکی از دغدغه های مهم مدیریت شهری استن است و تا کنون جلسات بسیاری در این خصوص تشکیل و کارهای تحقیقاتی و مطالعاتی بسیاری انجام شده اما در  این جلسات خروجی نداشته وهمچنان شاهد تخریب باغستان هستیم واین کمیسیون می توانددر این زمینه ورودکند.

معاون عمرانی استاندار قزوین در جمع اعضای کمیسیون توسعه پایدار و باز آفرینی شهری فرهنگسازی در خصوص تفکیک از مبدا و کاهش تولید پسماند را از جمله مسائل مهم دانست و گفت: این کمیسیون می تواند در این موضوع ورود پیدا کند، به طور متوسط روزانه هرشخص  ۷۰۰ گرم پسماند تولید میکند و این در حالی است که سرانه متوسط تولید پسماند در سئول، ۵۰۰ گرم است.
وی افزود: شهرداری روزانه مبلغ هنگفتی صرف جمع آوری و ساماندهی پسماندها می کند بنابراین می توان یک  منطقه را در نظر گرفت ، فرهنگسازی کرد و سرانه مصرف پسماند را کاهش داد و منجر به کاهش هزینه های شهرداری شد، در عوض شهرداری همان مبلغ را در راستای  آبادانی همان محله هزینه کند.


فرخ زاد گفت: در خصوص ساماندهی  پسماند در استان اقدامات خوبی صورت گرفته است و اقداماتی نیز مانده که می بایست انجام شود، در حال حاضر پسماند۱۴ شهرو‌‌۲۰۰ ‌‌روستا به طور متمرکز در سایت محمداباد جمع اوری می شود که این اقدام ارزنده ای است.

وی ادامه داد: پسماندهای پزشکی هفت استان نیز به استان ما وارد میشد که از آن جلوگیری شد، با وجود اینکه در کشور هر استان مسئول جمع آوری پسماند خاصی از استانهای همجوار می باشد.