رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

عدم رعایت ضوابط و هدر رفت منابع مالی شهرداریها قابل قبول نیست


18 مهر, 1398 - 12:52 -- omrani

عدم رعایت ضوابط و هدر رفت منابع مالی شهرداریها قابل قبول نیست

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها خاطرنشان کرد:عدم رعایت ضوابط فنی و اجرایی و اتلاف و هدر رفتن منابع مالی شهرداریها قابل قبول نیست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


صالحی مدیرکل دفتر  امور شهری و شوراها در جلسه ای که با حضور شهردار،اعضای شورای اسلامی شهر و پرسنل شهرداری آبگرم بیان کرد: عدم رعایت ضوابط فنی و اجرایی در پروژه های عمرانی شهری اعم از آسفالت معابر ، بهسازی مسیرها  و اقدامات عمرانی باید بر اساس نیازهای اساسی و ضروری مردم و همچنین طبق  اصول فنی و با ضوابط تعیین شده اجرایی شود و اگر دقت لازم در این خصوص صورت نگیرد باعث هدر رفتن منابع شهرداریها میشود.
در این جلسه  پس از ارائه گزارش وضعیت شهرداری  توسط شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر و بیان مشکلات حوزه مدیریت شهری آبگرم،صالحی مدیرکل دفتر امور شهری ضمن بیان وضعیت موجود در شهرداریهای استان افزود: ظرفیت و پتانسیل شهر آبگرم در زمینه های مختلف نسبت به سایر شهرهای استان کم نظیر است و مجموعه مدیریت شهری آن با همکاری دستگاههای ذیربط باید از این پتانسیل استفاده نماید.
وی درادامه ضمن  انتقاد از نحوه انجام برون سپاری در شهرداری ها افزود:برون سپاری به منظور تسریع و افزایش کیفیت کارها باید انجام پذیرد که سیاست و روش درستی بوده ولی در حال حاضر برون سپاری بدون کارشناسی منجر به افزایش نیرو در شهرداریها و تعریف کارها و  فعالیتها بدون در نظر گرفتن چارت سازمانی و وظایف ذاتی شهرداریها شده است و این امر موجب تحمیل هزینه های اضافی به شهرداریها شده است.وی ادامه داد: افزایش نیرو و همچنین انتصابات غیرکارشناسی در شهرداریها متاثر از روابط قومی و غیر متعارف ، عامل کمرنگ شدن نقش تعهد و تخصص می باشد.
صالحی در ادامه ابراز امید واری کرد که با آموزش و آشنایی کارکنان و مدیران شهری می توانیم به سمت جلوگیری از تضاد منافع ،ارباب رجوع و  منافع شهر و شهروندان حرکت نماییم تا شهرها به شکوفایی خود در عرصه های مختلف برسند.
صالحی در ادامه با اشاره به برخی از قوانین دست و پا گیر در حوزه مدیریت شهری افزود: قدیمی بودن قوانین مورد استفاده در شهرداریها  و عدم یکپارچگی دستورالعملها باعث تفسیر پذیر شدن و شفاف نبودن  قوانین شده است و به همین خاطر ضروریست دستگاههای ذیربط و متولیان امر قوانین به روز شده درحوزه مدیریت شهری را تصویب و ابلاغ نمایند.
وی در پایان ضمن تاکید بر لزوم آموزش اعضای شورای اسلامی شهرهای استان در زمینه آشنایی با  وظایف خود بیان کرد: مصوبات شوراهای اسلامی شهرها باید بر مبنای قانون و در راستای نظارت راهبردی دقیق بر مجموعه مدیریت شهری باشد .
وی درپایان ضمن بازدید از پروژه های عمرانی شهرقول مساعد برای پیگیری و رفع مشکلات شهر دادند.