رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ذهنیت مدیران در ارزیابی برنامه های فرهنگی و اجتماعی،کمّیت اندیش است


1 آبان, 1398 - 22:37 -- روابط عمومی 3
فرماندارآوج:

ذهنیت مدیران در ارزیابی برنامه های فرهنگی و اجتماعی،کمّیت اندیش است

فرماندار شهرستان آوج‌ گفت:وجه غالب ذهنیت مدیران در ارزیابی برنامه های حوزه فرهنگی و اجتماعی،کمّیت اندیش است در حالیکه این حوزه را خیلی نمی توان با شاخص های کمّی رصد و ارزیابی کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی در جلسه هماهنگی اجرای طرح های کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی 
در سخنانی بیان داشت:در حوزه اجتماعی فرهنگی کارکردن بسیار سخت و پیچیده است چون نتایج وخروجی فعالیت ها و اقدامات را به سختی می شود رصد و ارزیابی کرد.
وی افزود: وجه غالب ذهنیت مدیران در ارزیابی برنامه ها و فعالیت ها کمیت اندیش هست و این نگاه حتی به حوزه های اجتماعی و فرهنگی نیز سرایت کرده است.
فرماندار شهرستان آوج تصریح کرد:در حوزه اجتماعی و فرهنگی نیز نگاه و رویکرد اصلی این است که برای ساماندهی،پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی باید پول و اعتبار تخصیص یابد و رمز موفقیت در این بخش را هم در شاخص هایی چون اشتغالزایی خلاصه کرده ایم .در حالیکه این نگاه دارای اشکالات اساسی است.
علیرضایی گفت:جهت گیری برنامه ها و اقدامات مدیران در بخش های اجتماعی و فرهنگی باید افزایش نشاط ،کاهش خشونت و افسرگی،بالارفتن احساس تعلق اجتماعی،تقویت اعتماد عمومی،حس همبستگی ملی،احساس امنیت و مشارکت جمعی،توجه به منافع ملی،روحیه مسئولیت پذیری و شاخص هایی از این قبیل باشد که بیشتر شاخص هایی کیفی هستند و در گذر زمان می توان آنها را رصد و با تحلیل های کلان،تغییر و تحولات اجتماعی و رفتاهای  عمومی مردم آنها را رصد و ارزیابی کرد.
وی گفت:رویه دیگر حوزه فرهنگی اجتماعی برنامه ریزی برای کاهش آسیب های اجتماعی و نابهنجاریها و بزهکاری هایی است که در جامعه وجود دارد و باید بطور مستمر نتیجه فعالیت ها و برنامه های دستگاه ها و تشکل های غیر دولتی را ارزیابی کنیم و ببینیم خروجی و نتیجه اقدامات آیا به کاهش آمار ها منتهی شده است یا خیر؟
فرماندار شهرستان آوج در پایان بر راه اندازی تشکل های غیر دولتی در سطح شهرستان و از سوی دستگاه های اجتماعی و فرهنگی تاکید کرد.
گفتنی است در این جلسه بیدخام مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری به رویکرد حمایتی وزارت کشور در پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی اشاره و در ادامه بر توانمندسازی زنان و خانواده های آسیب پذیر و تحت پوشش نهادهای حمایتی تاکید کرد.
در ابتدای این جلسه گزارشی از برنامه ها و فعالیت های ادارات کمیته امداد و بهزیستی شهرستان و همچنین دو سازمان مردم نهاد فعال در شهرستان آوج یعنی غزال آبگرم و بهار رحمت آوج ارائه شد