رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت رعایت استانداردها در صنعت ساختمان


14 آبان, 1398 - 16:49 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین:

ضرورت رعایت استانداردها در صنعت ساختمان

استاندار قزوین گفت: باید در صنعت ساختمان، استانداردهای قانونی احداث مسکن رعایت شود تا جلوی بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی در آینده گرفته شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور  در دیدار با مرتضی فرخی مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان قزوین افزود:در گذشته مسکن مهر بدون رعایت استانداردها و چهارچوب‌های منطقی ساخته شد که هم اینک با مشکلات جدی در زمینه پارکینگ، فضاهای عمومی و مشاعات و در نهایت معضلات و آسیب‌های اجتماعی رو به رو است.

وی اضافه کرد: آسیب‌های مسکن مهر از جنبه کالبدی بوده و از لحاظ جانمایی و رعایت استانداردهای ساختمان سازی مشکلات متعددی دارد.

استاندار قزوین اضافه کرد:در ساختمان‌سازی‌های جدید در استان بر رعایت استانداردهای قانونی و منطقی از قبیل وجود پارکینگ و مشاعات و ... تاکید کرده ایم و در واقع به هیچ طرح ساختمانی بدون رعایت استانداردها اجازه ساخت داده نخواهد شد.

وی با بیان اینکه باید جلوی بورس بازی در بخش زمین را گرفت، افزود:در هیچ کجای دنیا ارزش افزوده برای زمین وجود ندارد و باید با فرهنگ سازی کاری کنیم که مردم روی زمین به عنوان سرمایه ثابت حساب نکنند بلکه زمین و مسکن را به عنوان یک سرپناه بدانند.