رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد با جریان‌سازی، امکانی فراهم کرده تا جوانان بیش‌ازپیش با مسجد انس بگیرند.


6 آذر, 1398 - 19:52 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری قزوین گفت:

جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد با جریان‌سازی، امکانی فراهم کرده تا جوانان بیش‌ازپیش با مسجد انس بگیرند.

« چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مردمی بچه های مسجد» از 12 تا 14 آذر ماه در استان قزوین برگزار خواهد شد.
نشست هماهنگی، چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر «بچه‌های مسجد» با حضور مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری قزوین و نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی استان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

در این نشست مریم بیدخام، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین، هنر را بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم ارزشی و مسجد را مقدس‌ترین جایگاه تبلیغ معارف دینی برشمرد و اظهار کرد: جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد با جریان سازی، امکانی فراهم کرده تا جوانان بیش‌ازپیش با مسجد انس بگیرند.
بیدخام افزود: مسجد اصلی‌ترین پایگاه اسلام نقش مهمی در تربیت جوانان داشته و می‌توان با اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری علاوه بر غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نیز پیشگیری کرد
وی حضور در مکانی امن با برنامه های فرهنگی و هنری  را فرصتی ارزشمند برای ارائه توانمندی ها و استعدادهای جوانان و نوجوانان برشمرد واظهار کرد: طرح جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد توانسته این مهم رابخوبی محقق سازد.
 بیدخام تبادل فرهنگی و هنری را از دستاوردهای مهم این جشنواره دانست و گفت: این رویداد هنرمندان نوجوان را با یکدیگر آشنا می‌کند.
« چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مردمی بچه های مسجد» از 12 تا 14 آذر ماه در استان قزوین با 45 اثر از 15 گروه نمایشی از استان های مازندران، قزوین، گلستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر،چهارمحال بختیاری، البرز ، هرمزگان ، همدان ،قم و لرستان برگزار خواهد شد.