رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اولین دوره انتخابات تعیین نمایندگان سازمان های مردم نهاد در شورای توسعه و حمایت استان برگزار شد.


8 آذر, 1398 - 16:20 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد :

اولین دوره انتخابات تعیین نمایندگان سازمان های مردم نهاد در شورای توسعه و حمایت استان برگزار شد.

اولین دوره انتخابات تعیین نمایندگان تشکل‌های مردم نهاد در شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد در محل سالن مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار گردید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در  نشست پیش از انتخابات طی سخنانی گفت :  سازمان‌های مردم نهاد در کشور ما تشکل‌های جدیدی نیستند و قدمت دیرینه‌ای دارند که معمولا با اقدامات خیریه همراه بوده است .
وی ادامه داد : سمنها از دل مردم برخاسته اند و به عنوان صدای مردم دولت را در حوزه های مختلف یاری می کنند .
  بیدخام با بیان فرایند ایجاد شورای توسعه و حمایت از سازمان‌های مردم نهاد ، نظارت بر عملکرد و هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص تشکل‌ها را از جمله وظایف نماینده تشکلها در شورای توسعه و حمایت از سمنها برشمرد .

وی با بیان اینکه تلاش در جهت توانمندسازی تشکلها از جمله مهمترین وظیفه نمایندگان سمنها می باشد ، حمایت از مشارکت تشکل‌های استانی ، اعلام نظر و تصمیم‌گیری در مورد صدور پروانه فعالیت برای تشکل‌های استانی، بررسی و تصمیم‌گیری در مورد گزارش‌های ارائه شده از سوی دبیرخانه شورای استانی در مورد عملکرد یا تخلفات تشکل‌های استانی را از دیگر  وظایف شورای توسعه و حمایت برشمرد.  
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی  با اشاره به برخی دیگر از وظایف نماینده تشکلها در شورای توسعه و حمایت ، تعامل با دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص نحوه واگذاری امور اجتماعی به تشکل‌های استانی، تعیین سیاست‌های حمایتی برای توان‌افزایی و توسعه کمی و کیفی تشکل‌های استانی، ارائه گزارش‌های موردی و سالانه از وضعیت کمی و کیفی تشکل‌ها را از دیگر وظایف نمایندگان سمنها برشمرد .
در ادامه ۵ نفر از داوطلبین با بیان دیدگاهها و برنامه های خود در خصوص حمایت از سمنها به معرفی خود پرداختند . 

در پایان پس از رای گیری ،  از میان ۵ نفر نامزد نمایندگی در انتخابات آقای مهدی تبارک از تشکل نسیم عفاف  و خانم الهام حمیدی از انجمن زنان محجبه به عنوان اعضای اصلی و داود عباسی از موسسه آسایش روز  به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.