رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مراسم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهر رامند از توابع شهرستان بوئین زهرا


11 آذر, 1398 - 17:36 -- فرمانداری بوئین...

مراسم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهر رامند از توابع شهرستان بوئین زهرا

در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مراسمی در آموزشگاه ۱۸ کلاسه شهید درزی شهر دانسفهان با حضور مسئولین ،معلمان و دانش آموزان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بوئین زهرا ،

رحمانی فرماندار و رییس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بویین‌زهرا در این مراسم گفت:  ترویج کتاب و کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه یکی از ضرورت های موجود جامعه بوده و در این میان گروه کودک و نوجوان هدف اصلی در نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی است.

ایشان ادامه افزود: آموزش و پرورش باید قبل یا حداقل حین آموزش، به ارائه تکنیک ها و روش های مطالعه و فنون یادگیری به دانش آموزان بپردازد زیرا نحوه یادگیری، پیش نیاز آموزش است

ایشان‌در پایان خاطر نشان‌کرد: باید تلاش شود فرهنگ کتابخوانی از سنین کودکی گسترش یابد و این‌ مهم مستلزم عرضه کتاب متناسب با سلایق و سنین مختلف است و ایجاد فضاهای مناسب در کتابخانه ها و مدارس و اجرای برنامه های جذاب و ایده محور می تواند در ایجاد بستری برای گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی موثر باشد.

در این مراسم و در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی مدارس، نمایشگاه کتاب در این آموزشگاه افتتاح و همچنین مسابقات نقاشی با موضوع کتاب و کتابخوانی توسط دانش آموزان برگزار و از نفرات برتر تجلیل به عمل آمد.