رفتن به محتوای اصلی
تا انتخابات
روز
ساعت
دقیقه

شما اینجا هستید

اشتغال زنان؛فهم آنها را از مدیریت خانه بهبود می بخشد


19 آذر, 1398 - 22:30 -- روابط عمومی 3
فرماندارآوج:

اشتغال زنان؛فهم آنها را از مدیریت خانه بهبود می بخشد

فرماندار شهرستان آوج گفت:براساس نتایج بدست آمده از تحقیقات اجتماعی،اشتغال زنان؛فهم آنها را از مدیریت خانه بهبود می بخشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی در مراسم افتتاح کارگاه آموزشی چرم دوزی در روستای کلنجین که با حضور دهقان معاون اشتغال و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی(ره)،بخشدار آبگرم و جمعی از مسئولین محلی و اقشار مختلف مردم برگزار شد در سخنانی بیان داشت:آنچه که می تواند بستر و زمینه توسعه و پیشرفت هر جامعه ای را فراهم کند،اراده ملت ها و تکیه به توان و دانش  آنهاست لذا نباید منتظر قهرمان بود و یا انتظار معجزه ای برای برون رفت از مسائل و مشکلات را داشت.
وی افزود:امروزه اشتغال زنان و حضور آنها در عرصه های اجتماعی و اقتصادی علاوه بر اینکه بیانگر احساس مسئولیت پذیری این قشر از جامعه است،می تواند به اقتصاد و درآمد خانواده ها کمک کند.
فرماندار شهرستان آوج تصریح کرد:تحقیقات ثابت کرده است که حضور اجتماعی و مشارکت اقتصادی زنان به درک بهتر و دقیق تر آنها نسبت به مدیریت خانواده،واقعی تر شدن انتظارات آنها و موفقیت تحصیلی بهتر و بیشتر فرزندان آنها می انجامد.
علیرضایی گفت:جهت گیری کمیته امداد باید توانمندسازی نیروهای تحت پوشش و کاهش جمعیت این قشر از جامعه در بلند مدت باشد و راه اندازی این کارگاه ها و فراهم کردن فرصت شغلی برای آنها می تواند به این مهم کمک کند.
وی افزود:همه باید تلاش کنیم که برگزاری این کارگاه ها از یک حالت نمایشی و موقت خارج شود و پس از کسب مهارت بانوان با پرداخت تسهیلات و فراهم کردن محیط کسب و کار و بازاریابی برای تولیدات مددجویان به سمتی حرکت کنیم که در نهایت خودکفایی و استقلال اقتصادی این قشر تامین و تضمین شود.
گفتنی است در این کارگاه ۲۰ نفر از بانوان تحت پوشش کمیته امداد ِموزش های لازم را به مدت یک ماه کسب و پس از کسب مهارت می توانند با دریافت تسهیلات زمینه اشتغال و درآمدزایی برای خود را فراهم کنند.