رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اجرای برنامه‌های فرهنگی در پارکها فضا را برای معتادان ناامن می‌کند


19 دى, 1398 - 00:01 -- خبر
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین:

اجرای برنامه‌های فرهنگی در پارکها فضا را برای معتادان ناامن می‌کند

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: انجام برنامه‌های فرهنگی در پارک‌های سطح شهر، فضا را برای معتادان و خرده فروشان مواد مخدر ناامن می‌کند و جلوی فعالیت آنها را خواهد گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین، افزود: متاسفانه این روزها عرضه مواد مخدر در پارک‌ها کاملا مشهود بوده و به راحتی می‌توان حضور معتادان را مشاهده کرد.

وی با بیان اینکه انجام برنامه‌های فرهنگی و با نشاط در پارک‌ها فضا را برای معتادین و عرضه کنندگان مواد ناامن می‌کند، اظهار داشت: افزایش برنامه‌های نشاط اجتماعی، ورزش همگانی و مسابقات محله از عمده مواردی است که می‌تواند به عنوان برنامه‌های فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد.

بیدخام، فقدان روشنایی در پارک‌ها را عامل دیگری برای فعالیت خرده فروشان مواد مخدر اعلام کرد و گفت: اگر روشنایی پارک‌ها در سطح شهر به خصوص فضای سبز و پارک‌ها تقویت شود، امکان فعالیت معتادان و مواد فروشان کاهش می‌یابد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین از نیروهای انتظامی خواست تا با گشت زنی مستمر در پارک‌ها و فضای سبز از هرگونه اقدامی که به عرضه و استعمال مواد مخدر کمک می‌کند، جلوگیری کنند.

بیدخام خاطرنشان کرد: اعتیاد یکی از پنج آسیب اجتماعی دارای اولویت در جامعه است که اگر به موقع مهار و کنترل نشود، آسیب‌های اجتماعی دیگری را در جامعه رقم خواهد