رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

زلزله در آبیک، خسارت و تلفاتی نداشت


20 دى, 1398 - 21:42 -- روابط عمومی ۲
مدیر کل مدیریت بحران استانداری:

زلزله در آبیک، خسارت و تلفاتی نداشت

مدیر کل مدیریت بحران استان در پی وقوع زمین لرزه 3.2 ریشتری که در ساعت 20:28 در حد فاصل هشتگرد و آبیک رخ داد اظهار داشت: خوشبختانه این زمین لرزه خسارت و تلفاتی نداشت .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

قدرت اله مهدیخانی مدیر کل مدیریت بحران استان در پی وقوع زمین لرزه 3.2 ریشتری که در ساعت 20:28 در حد فاصل هشتگرد و آبیک رخ داد اظهار داشت: خوشبختانه  این زمین لرزه خسارت و تلفاتی نداشت ولی نکته بسیار حایز اهمیت این است که رخداد زلزله در این ناحیه از استان بسیار کم سابقه بوده و این میتواند زنگ خطری برای مردم و مسئولان استان باشد. 
مهدیخانی ادامه داد : استان قزوین دارای دو زون گسله در شمال و جنوب است که زون جنوبی  فعال بوده  و حرکات مداوم آن در حال پایش و ثبت میباشد. ولی زون شمالی که فعالیت بسیار کمی داشته، اخیرا حرکاتی هر چند کوچک از خود نشان میدهد که میتواند هشداری برای مردم و مسؤولان باشد.
مهدیخانی خاطر نشان کرد: علاوه بر آمادگی دستگاهها ، رعایت اصول ساخت و ساز و ایمن سازی ، میبایست آموزش عمومی روشهای برخورد با زلزله با جدیت بیشتری انجام گیرد. 
وی ادامه داد: اداره کل مدیریت بحران استان، آموزش بانوان در سطح استان، دانشجویان، کارمندان برخی ادارات و دانش آموزان سطح استان را در کارنامه آموزشی خود دارد و آموزشهای گسترده تر نیز در دستور کار قرار دارد.