رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سهم اشتغال زنان در واحدهای تولیدی قزوین رعایت نمی‌شود


24 دى, 1398 - 14:59 -- روابط عمومی ۲
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری:

سهم اشتغال زنان در واحدهای تولیدی قزوین رعایت نمی‌شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: واحدهای تولیدی مکلفند که پس از دریافت تسهیلات رونق تولید به اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار اقدام کنند که این موضوع در این استان به خوبی رعایت نمی‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

صدیقه ربیعی  در حاشیه نشست کارگره اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان قزوین  افزود: این تکلیف بر اساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در کشور به تصویب رسید و سپس به همه استان‌ها ابلاغ شد.

وی در تشریح این مصوبه اظهار داشت: واحدهای صنعتی و تولیدی باید ملزم شوند که پس از دریافت تسهیلات رونق تولید، بخشی از فرصت های شغلی را به زنان سرپرست خانوار اختصاص دهند که این موضوع در استان قزوین رعایت نمی‌شود.

ربیعی با بیان اینکه ۴۰ هزار زن سرپرست خانوار در استان قزوین وجود دارد، گفت: ۲۱ هزار نفر از این زنان، تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند و برای باقی مانده نیز باید حمایت لازم لحاظ شود.

این مسؤول تصریح کرد: اگر بتوانیم مصوبه‌ای در استان داشته باشیم که این الزامات رعایت شود، به طور حتم مشکل بخش اعظمی از زنان سرپرست خانوار برطرف خواهد شد.

ربیعی مانع دیگر اشتغال برای زنان را معرفی تضامین به بانک‌های قزوین اعلام کرد و گفت: طرح‌های بسیار خوبی برای اشتغال از سوی زنان سرپرست خانوار مطرح می‌شود، اما مشکل آنها در تحقق این موارد، ناتوانی در معرفی تضامین بانکی و گرفتن تسهیلات است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین تصریح کرد: مواردی بوده که یک زن برای دریافت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی باید سه ضامن به بانک معرفی می‌کرده است، درحالی که چنین تضامینی برای یک زن سرپرست خانوار واقعا دشوار و دور از ذهن است.