رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مبناى ما در استان آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات تمام مکانیزه است


25 دى, 1398 - 11:06 -- روابط عمومی ۲
رییس ستاد انتخابات استان قزوین:

مبناى ما در استان آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات تمام مکانیزه است

رییس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: ۹۶ درصد فرآیند انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان قزوین به صورت مکانیزه دنبال شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در ستاد انتخابات استان قزوین افزود: خوشبختانه آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات تمام مکانیزه وجود دارد و به جز روز برگزاری انتخابات در دوم اسفندماه سال جاری، تمام اقدامات بدون دخالت دست انجام شده است.
وی با بیان اینکه از بین ۲۲۴ داوطلب برای انتخابات مجلس در قزوین، ۷۴ داوطلب تایید صلاحیت شدند، اظهار داشت: هم اکنون به ازای هر کرسی مجلس در قزوین (جمعا چهار کرسی در استان قزوین وجود دارد) ۱۸ نفر در صحنه انتخابات با یکدیگر رقابت می‌کنند.
حبیبی به احراز صلاحیت نشدن ۲ نماینده فعلی و رد صلاحیت شدن سه نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در استان قزوین اشاره کرد و گفت: البته این نمایندگان تا پنجشنبه این هفته فرصت دارند که شکایت‌های خودشان را به هیات نظارت استان اعلام کرده و مراحل لازم را دنبال کنند.
این مسؤول بر افزایش شور انتخاباتی در استان قزوین تاکید کرد و گفت: یکی از نکات مهم در فرآیند انتخابات ایجاد شور انتخاباتی است که همه مسوولان باید به دنبال مشارکت حداکثری اقشار اجتماعی باشند.
حبیبی تصریح کرد: فرمانداران به عنوان مجری امنیت و سلامت انتخابات موظف هستند که در کنار ایجاد شور انتخاباتی به دنبال برقراری امنیت انتخابات باشند و به دعوت مردم برای حضور در انتخابات بپردازند.
معاون سیاسی استاندار قزوین در ادامه به سانحه هواپیمای مسافربری ایران به اوکراین اشاره کرد و گفت: در جریان سانحه هواپیمایی و جان باختن تعدادی از شهروندان داخلی و خارجی، مسئولان صداقت به خرج دادند و رهبری و رییس جمهوری سریعا موضوع را با مردم در میان گذاشتند.
حبیبی تصریح کرد: همه مسئولان باید بصیرت به خرج دهند که در این میان افراد ضد انقلاب و معاند نتوانند از فضای موجود سوء استفاده و فضای همدلی و وحدت جامعه را زیر سوال ببرند.
وی با بیان اینکه در زمان سانحه هواپیماه تمام مراکز امنیتی ما در تهدید نیروهای نظامی آمریکا بود، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی در زنان حادثه در شرایطی امنیتی شده بود دچار این حادثه دردناک شد.
حبیبی خاطرنشان کرد: در جریان به شهادت رسیدن سردار سلیمانی مردم ثابت کردند که انقلاب و رهبری جزو خط قرمز است و همین باعث شد تا برای تشییع این سردار همه گروه‌ها به میدان آمده وب هی تیز جان خودشان را از دست بدهند.
وی یادآور شد: فضای وحدت و همدلی که پس از شهادت سردار سلیمانی در جامعه ایجاد شده، نباید کمرنگ شود و این فرهنگ باید هرچه بیشتر گسترش یابد.