رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توسعه سرمایه اجتماعی در دستور کار جدی دستگاه‌های فرهنگی قرار گیرد


26 دى, 1398 - 08:53 -- روابط عمومی2
معاون سیاسی استاندار قزوین:

توسعه سرمایه اجتماعی در دستور کار جدی دستگاه‌های فرهنگی قرار گیرد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: توسعه سرمایه اجتماعی بدون شک منجر به افزایش سطح کیفی زندگی شهروندان می‌شود و توجه به این موضوع باید در دستور کار جدی دستگاه‌های فرهنگی قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در دومین جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال استان افزود: برنامه‌ریزی‌های ما در حوزه جوانان باید براساس آمارهای واقعی باشد و به موضوع سرمایه‌های اجتماعی جامعه نیز توجه لازم صورت پذیرد.

به گفته وی، سرمایه اجتماعی ارتباط تنگاتنگ و نزدیکی با سطح کیفی زندگی داشته و توجه به این مساله می‌تواند معنی و مفهوم خاص به برنامه‌ریزی‌های ما ببخشد.

وی تصریح کرد: اجتماع را خانواده و خانواده را زوج‌ها تشکیل می‌دهند و برهمین اساس دستگاه‌های اجتماعی و فرهنگی برای رفع مشکلات موجود باید پای کار بیایند.

این مسوول سیاسی با بیان اینکه امروز ما برای جوانان خود، یعنی افراد بین سن ۱۹ تا ۳۰ سال برنامه‌ریزی جامع و مدونی باید داشته باشیم، ادامه داد: در این حوزه کارهای اساسی و زیربنایی، اصلی ضروری به حساب آمده و به غیر از رسیدگی به مسایل روز از جمله اشتغال، مسکن و تحصیل باید به فرهنگ، تربیت و اعتقادات مذهبی جوانان که امری مهم و اجتناب ناپذیر محسوب شده و اساس بسیاری از کارها را تشکیل می‌دهد نیز توجه جدی داشت.

به گفته حبیبی، نباید برای جمع‌آوری آمار مردم را با چالش و مشکل روبرو کنیم و تا حد ممکن سعی کنیم با مراجعه اولیه بتوانیم تمام کارهای ارباب رجوع را به انجام برسانیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تاکید کرد: استقرار ماموران ثبت احوال در بیمارستان‌هایی که روزانه با ۲۰ واقعه ولادت در استان روبرو هستند، ضروری بوده تا جایی که انجام این مساله به افزایش سطح رضایتمندی افراد می‌انجامد.