رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

از ظرفیت سمن‌ها برای اطلاع رسانی بیماری کرونا به مردم استفاده شود


15 بهمن, 1398 - 00:38 -- خبر
مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری :

از ظرفیت سمن‌ها برای اطلاع رسانی بیماری کرونا به مردم استفاده شود

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی با تاکید به نقش سمنها در فرهنگ سازی گفت : از ظرفیت سمن‌ها برای اطلاع رسانی بیماری کرونا به مردم استفاده شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در جلسه هماهنگی که به منظور بررسی وضعیت ویروس کرونا و پیش بینی اقدامات لازم  در استانداری قزوین برگزار شد گفت: سازمان‌های مردم نهاد به عنوان نزدیک ترین گروه‌های اجتماعی به مردم می توانند در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بهداشتی و پزشکی نقش آقرینی کنند.

مریم بیدخام با بیان اینکه تا قبل از شیوع این بیماری در کشور نباید ذهن جامعه را ملتهب ساخت، اظهار داشت: اطلاع رسانی به موقع و به هنگام از طریق رسانه‌های رسمی می تواند به کاهش شایعات و التهاب اذهان عمومی در جامعه منجر شود.

وی به برگزاری همایش سازمان های مردم نهاد در ۲۴ بهمن ماه سال جاری اشاره کرد و گفت : به جهت بیان اهمیت موضوع و استفاده از ظرفیت تشکلها ضروری است تا نماینده ای از دانشگاه علوم پزشکی با حضور در این همایش نسبت به اطلاع رسانی و آموزش سمنها اقدام نمایند .
وی ادامه داد: ویروس کرونا از طریق تماس مستقیم ، سرفه ، عطسه، یا دست زدن به دست یا صورت فرد آلوده انتقال می یابد، که بایستی آموزشهای لازم از طریق سمنها صورت پذیرد تا با فرهنگ سازی  مردم نسبت به رعایت نکات بهداشتی آگاه باشند . 
وی با بیان اینکه این بیماری تبعات جدی برای خود فرد و جامعه دارد ،  اظهار امیدواری کرد با آموزشهای لازم و مداخله بهنگام از ابتلا و شیوع این بیماری پیشگیری شود .
گفتنی است آموزش نکات بهداشتی به شهروندان ، شستن دست‌ها، پرهیز از روبوسی کردن، بهداشت فردی و استفاده از ماسک در نقاط آلوده و همچنین اطلاع رسانی صحیح و به موقع به مردم برای جلوگیری از انتشار شایعات، از مهم‌ترین موضوعاتی است که بیشتر از درمان این بیماری روی آن تاکید می‌شود.

کلید واژه ها: