رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

در ایام انتخابات همه مسیرهای استان باز و قابل دسترس باشند


26 بهمن, 1398 - 07:55 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

در ایام انتخابات همه مسیرهای استان باز و قابل دسترس باشند

معاون عمرانی استاندار تاکید کرد: تبا توجه به پیش بینی های هواشناسی در خصوص بارندگی ها تلاش شود تا در ایام انتخابات همه مسیرهای استان باز و قابل تردد باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران  استان قزوین ظهر پنجشنبه در استانداری قزوین برگزار شد.

علی فرخزاد در این جلسه اظهار داشت: از تمامی نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر، راهداری، شرکت برق، اورژانس و سایر دستگاه‌ها که به استان گیلان اعزام شدند تشکر می‌کنیم وهمچنان کمک‌های خود را ادامه می‌دهیم.

وی بیان کرد: استفاده از تجربیات استان‌های هم جوار لازم است تا بتوانیم در این شرایط خدمات بهتری را به آسیب دیدگان ارائه کنیم.

 

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآور شد: یکی از اشکالات موجود این بود که در گیلان از تجربه دیگر استان‌ها استفاده نکردند و در مدیریت بحران چالش‌هایی داشتیم که می‌توانست کارها بهتر صورت گیرد.

وی اضافه کرد: هماهنگی بیشتری میان دستگاه‌های اجرایی لازم بود و نیروهای استان قزوین تجربه بهتری داشتند که مؤثر واقع شد.

فرخزاد اظهار داشت: اگر انسداد راه به موقع نباشد آسیب‌ها جدی تر است و باید مسدود شدن مسیر در هنگام کولاک و بارش شدید برف در چند لایه و در مناطقی چون مبادی خروجی تهران، استان البرز و شهرهای آبیک و هشتگرد صورت گیرد تا مشکلات کمتر شود.

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: بارندگی‌های آینده در روزهای دوشنبه و سه شنبه از سوی هواشناسی پیش بینی شده که باید دستگاه‌های امدادی در آماده باش قرار گیرند.

وی از بازگشایی مسیرهای روستایی هم خبر داد و گفت: در زمان انتخابات باید راه‌های روستایی استان باز باشد و مشکل دسترسی نداشته باشیم.

فرخزاد اضافه کرد: جمع آوری کمک‌های مردمی برای ارسال به  استان گیلان هم ضروری است تا کارها سریع‌تر شود.

 

وی بیان کرد: به روز بودن سامانه ۱۴۱ راهداری برای انتقال اطلاعات درست به مسافران از دیگر کارهایی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

فرخزاد یادآور شد: از آنجا که قزوین استان معین گیلان است باید اعزام نیرو و تجهیزات با هماهنگی باشد.

 

وی هماهنگی برای سوخت رسانی به نیروگاه، تأمین سوخت ماشین آلات راهداری، تأمین دیزل ژنراتور در جایگاه‌های بنزین و استفاده از امکانات نیروهای مسلح و مدیریت برنامه‌ها را در خدمت رسانی مناسب ضروری دانست.