رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توسعه روابط فرهنگی به تعمیق مناسبات اقتصادی کمک می کند


26 بهمن, 1398 - 12:17 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین :

توسعه روابط فرهنگی به تعمیق مناسبات اقتصادی کمک می کند

دعوت از میهمانان خارجی به استان باید با هماهنگی وزارت امور خارجه صورت پذیرد ‌
استاندار قزوین گفت: امروز مدیران باید توجه کنند که ورود به هر کشوری نیازمند تقویت روابط فرهنگی است و اولویت قرار دادن این موضوع، عمق مناسبات بین دو طرف را افزایش می‌دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور  استاندار قزوین در نشست شورای گفت ‌و گوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین، اظهار داشت: آنچه امروز به عنوان زیربنای روابط اقتصادی و سیاسی باید مورد توجه قرار گیرد، مناسبات فرهنگی است که در نهایت موجب تقویت زنجیره‌وار روابط اقتصادی و سیاسی می‌شود.
استاندار قزوین به ظرفیت بسیار خوب کشورهای حوزه CIS در حوزه تجارت و بازرگانی اشاره کرد و گفت: این کشورها پتانسیل بسیار خوبی برای فعال سازی ظرفیت‌های تجاری استان دارند و باید بیشتر مورد توجه تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان قزوین قرار گیرند.
جمالی پور تصریح کرد: قزاقستان یکی از کشورهای بسیار مناسب در راستای مناسبات تجاری در حوزه دام و ‌کشاورزی است که می‌تواند به عنوان یک بازار قوی در دسترس صادرکنندگان قرار 
جمالی پور تاکید کرد: بخش خصوصی و تولیدکنندگان حوزه صنعت باید به سمت بازار صنایع غذایی در کشورهای CIS گام بردارند و در این میان اتاق بازرگانی و دولت باید نقش تسهیل‌گری داشته باشند.
وی بیان داشت: کشورهای افغانستان و تاجیکستان که سابقه کهن تاریخی آنها به ایران باز می‌گردد، 
باید مورد هدف مناسبات تجاری قرار بگیرند و لازم است که در این رابطه نیز هیات‌های تجاری استان فعالیت پررنگ‌تری از خود نشان دهند.
جمالی پور بر اجتناب از نگاه‌های بخشی و جزیره‌ای در فعالیت‌های اقتصادی تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: برخوردهای جزیره‌ای در هر کشوری آسیب‌زا است و باید برای پیشبرد اهداف اقتصادی و تجاری بین استان‌ها یک‌ هماهنگی ایجاد شود تا از چندگانگی منافع پرهیز کنیم.
استاندار قزوین  در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ورود مقامات از کشورهای خارجی به استان بدون مجوز وزارتخانه ممنوع است و باید در گام نخست، سفر مقامات سیاسی و سپس مقامات اقتصادی به استان به اطلاع دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه برسد.