رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تأمین نیاز بهداشتی سکونت گاه‌های غیر رسمی در اولویت باشد


6 فروردين, 1399 - 22:02 -- روابط عمومی ۲
معاون عمرانی استاندار قزوین:

تأمین نیاز بهداشتی سکونت گاه‌های غیر رسمی در اولویت باشد

دستگاه‌های اجرایی ضد عفونی ادارات را انجام دهند
معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: در توزیع نیازهای اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده نباید فقط به مرکز استان محدود شویم بلکه لازم است به شهرستان‌ها و سکونت گاه‌های غیر رسمی و حاشیه نشین ها هم توجه شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین ظهر چهارشنبه در سالن مدیریت بحران استانداری قزوین تشکیل شد.
علی فرخزاد در این جلسه اظهار داشت: با تشکیل جلسات ستاد در روزهای یکشنبه و چهارشنبه باید تصمیمات مقتضی گرفته شود و با اولویت بندی برنامه‌ها بتوان نسبت به هماهنگی و مدیریت امور اقدام کرد.
فرخزاد تصریح کرد: روزهای دوشنبه و چهارشنبه هم بایستی گزارش جامعی از اقدامات انجام شده ارائه شود تا بتوانیم نقاط ضعف و قوت را شناسایی کنیم.
معاون عمرانی استانداری قزوین یادآور شد: استفاده از نیروهای داوطلب مردمی در این شرایط ضروری است اما باید این نیروها زیر نظر سپاه و بسیج ساماندهی و کنترل شوند.
وی اضافه کرد: در این شرایط تأمین مواد ضد عفونی کننده و نحوه توزیع آن مهم است و قرار شد این کار با همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها هماهنگ شود.
فرخزاد بیان کرد: نیروگاه شهید رجایی قزوین در یک اقدام ارزشمند روزانه ۱۰ هزار لیتر آب ژاول تولید می‌کند که در اختیار نهادها قرار می‌گیرد که در این زمینه باید با توزیع عادلانه بتوانیم از این ظرفیت برای کمک به سایر نهادها استفاده کنیم.
معاون عمرانی استانداری قزوین یادآور شد: توزیع اقلام باید شناور باشد زیرا نیازها هر روز تغییر می‌کند و ما لازم است بر اساس نیازهای روزمره برای توزیع اقلام بهداشتی اقدام کنیم.
وی اظهار داشت: در توزیع نیازهای اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده نباید فقط به مرکز استان محدود شویم بلکه لازم است به شهرستان‌ها و سکونت گاه‌های غیر رسمی و حاشیه نشین ها هم توجه شود.
فرخزاد گفت: آموزش عوامل اجرایی از مسائل مهمی است که می‌بایست مورد توجه قرار گیرد و نحوه ضد عفونی و مراقبت‌های بهداشتی و مباحث فنی به نیروهای امدادی یاد داده شود.
وی افزود: اندازه گیری میزان غلظت آب ژاول تولید شده توسط نیروگاه باید اندازه گیری شود و بهداشت محیط درصد غلظت را تأیید کند و میزان رقیق سازی و غلظت استاندارد باشد.
معاون عمرانی استانداری قزوین اضافه کرد: روستاهای بزرگ و کوچک در توزیع مواد ضد عفونی کننده و اقلام بهداشت باید مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان کرد: از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان انتظار داریم نسبت به ضد عفونی کردن بهداشتی دستگاه‌های خود اقدام کرده و هزینه آن را تأمین کنند.
فرخزاد همچنین خواستار در اختیار گذاشتن امکانات ادارات منابع طبیعی، محیط زیست و سایر ادارات به سپاه و بسیج شد تا اقدامات بهداشتی بخوبی انجام شود.