رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دروغ پردازی رسانه‌های معاند در مورد کرونا نیازمند واکنش رسانه‌ای است


19 فروردين, 1399 - 16:06 -- روابط عمومی2
معاون سیاسی استاندار قزوین :

دروغ پردازی رسانه‌های معاند در مورد کرونا نیازمند واکنش رسانه‌ای است

تعطیلی بیش از ۳۰ هزار واحد صنفی در قزوین برای مقابله با کرونا
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: شایعات و دروغ‌پردازی‌ رسانه‌های معاند و ضد انقلاب در مورد ویروس کرونا در کشور، نیازمند واکنش و مقابله از سوی رسانه های داخلی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


منوچهر حبیبی در نشست کمیته اطلاع رسانی استان قزوین افزود: رسانه‌های ضد انقلاب ابتدا گفتند ایران در قبال مدیریت ویروس کرونا ناتوان است، اما اکنون  دنبال پیاده سازی تجارب جمهوری اسلامی در مورد این بیماری هستند که این مسایل نیازمند اطلاع رسانی است.

وی به اخبار و شایعات این رسانه‌ها در مورد تعداد فوت شدگان در زندان‌های ایران اشاره کرد و گفت: درحالی رسانه‌های خارجی روی زندان‌های ایران تمرکز کرده‌اند که چندی پیش مدیرکل زندان‌ها اعلام کرد هیچ فوتی در این رابطه نداشته‌ایم.

حبیبی تصریح کرد: تمام لاییک‌ها، لیبرال‌ها و کمونیست‌ها با شروع ویروس کرونا ابتدا دین و مذهب را منکر شدند، اما اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که در مقابل این بیماری به غیر از دعا و استمداد کمک از خداوند نمی‌توان کاری کرد.

این مسؤول با بیان اینکه کرونا باعث اتحاد، انسجام، همدلی و هماهنگی بین مردم و نیروهای لشگری و کشوری شده است، اظهار داشت:تاب آوری نظام سلامت کشور با هدف تبیین
توان درمانی ایران در مقابله با ویروس کرونا از مهم ترین موضوعاتی است که باید از سوی رسانه‌ها مطرح و تشریح شود.

وی به تاب آوری اقتصادی و اجتماعی مردم نیز اشاره کرد و گفت: مردم ۲ ماه در خانه ماندند و اکنون لازم است که رسانه و ارتباطات برای فرهنگ جدید اجتماعی و همچنین تحلیل شرایط فعلی دست به کار شده و اجازه ندهد آسیب‌های اجتماعی درون خانواده‌ها شکل بگیرد.

حبیبی با بیان اینکه مسئله مرگ و زندگی در کرونا مطرح است، تاکید کرد: موقعیت استان قزوین در کشور مستعد انتشار فراوان ویروس کرونا بود که با مدیریت بسیار خوب مدیران این مهم کنترل شد، اما این کنترل هنوز در کشور و منطقه شکننده و موقت است و باید برای ماندگاری آن تلاش کنیم.

این مسوول در مورد مشکلات اقتصادی پیش آمده برای برخی مشاغل در ایام کرونا نیز اظهار داشت: یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای جبران خسارات و زیان اقتصادی مشاغل در نظر گرفته شده که لازم است جزییات آن به مردم اطلاع رسانی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین در ادامه به اقدامات انجام شده در استان در مقابله با وسروس کرونا اشاره کرد و گفت: تعطیلی ۳۵ هزار واحد صنفی از جمله اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا در استان بوده است.

حبیبی در خصوص مشکلات اقتصادی و کسب و کار نشریات استان قزوین نیز اظهار داشت: خانه مطبوعات، روابط عمومی استانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لازم است که مباحث مربوط به این موضوع را جمع آوری کنند تا نسبت به آن تصمیم مناسبی اتخاذ شود.

وی تاکید کرد: بسته‌های حمایتی و بهداشتی باید بین رسانه‌های فعال استان قزوین توزیع شود اما از هشت رسانه‌ای که در استان به صورت شبانه روزی در کنار تیم مدیریت استان حضور داشتند باید به صورت بهتر و مناسب تری تقدیر کرد.

حبیبی با بیان اینکه پرداختن مکرر به آمار و ارقام مبتلا به کرونا هیچ سودی برای جامعه ندارد و فقط اتفاقات ناگوار در مورد فوت افراد را عادی جلوه می‌کند، اظهار داشت: به اندازه کافی در مورد این ویروس به نحوه مراقبت از خود در فضای مجازی و اخبار اطلاع رسانی شده و لازم است که از این به بعد اقدامات و سبک آماردهی متفاوت شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید به تشریح ایثارگری کادر پزشکی و درمان بپردازند چرا که انصافا این قشر در طول شیوع ویروس کرونا عاشقانه به استقبال خطر رفتند و ثابت کردند برای جان مردم و نظام حاضرند از خودگذشتگی کنند.

حبیبی یادآور شد: هنوز خیلی از مردم خبر ندارند که کادر درمان و پزشکی بعد از خروج از مراکز درمانی ۲ هفته در یک مکان قرنطینه می‌شوند و سپس به دیدار خانواده می‌روند.