رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رزمایش همدلی موجب انسجام و وحدت ملی شده است


6 ارديبهشت, 1399 - 12:56 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین :

رزمایش همدلی موجب انسجام و وحدت ملی شده است

استاندار قزوین گفت: شیوع کرونا و به دنبال آن فرمان مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه، انگیزه‌ای مضاعف برای خدمت به مردم از سوی مسوولان را شکل داده که از سویی موجب تقویت انسجام و وحدت ملی نیز شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور در نشست ستاد همدلی و کمک های مومنانه استان قزوین با تبریک حلول ماه رمضان،افزود: امیدواریم این ماه پر خیر و برکت ماه پایان کرونا و شکست این ویروس در کشور و جهان باشد.

استاندار قزوین با بیان اینکه کمک های مومنانه مردم استان را به کادر درمانی در همان روزهای شیوع کرونا شاهد بودیم،گفت: با توجه به مشکلاتی که این بیماری در روزهای ابتدایی ایجاد کرد تصمیم بر این شد که از کمک خیران برای تامین نیازهای بخش درمان بهره بگیریم که عدد قابل توجهی هم از لحاظ مالی و هم تجهیزاتی جمع آوری و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی برای ارایه به کادر درمانی قرار گرفت.

جمالی پور ادامه داد: روزهای ابتدایی شیوع کرونا برای ما لحظات سختی بود ولی با همت مردم خیراندیش و نیکوکار اکنون مشکل و نیاز خاصی در مراکز درمانی استان وجود ندارد که نشان از همت والای مردم و خیران دارد که باید از زحمات آنان قدردانی کنیم و امیدواریم این کمک ها توشه ای خوب برای آخرت افراد خیر باشد.

استاندار قزوین با بیان اینکه شیوع کرونا موجب تعطیلی اجباری بخش زیادی از کسب و کارها شد،افزود: برخی به دلیل تعطیلی فعالیت ها شغل شان را از دست داده اند و برخی نیز در کسب درآمد دچار مشکل شدند که کمک به این اقشار به یک دغدغه جدی تبدیل شده است.

وی اظهار داشت: فرمان مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری رزمایش همدلی و کمک های مردمی یک انگیزه مضاعف برای مسوولان ایجاد کرد تا با جمع آوری کمک های مردمی بتوانند تا حدی از آلام و مشکلات نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا بکاهند.

استاندار قزوین با بیان اینکه یکی از ویژگی های این ستاد و رزمایش این است که همه مسوولان کنار هم برای رفع یک دغدغه مشترک تلاش می کنند،افزود: امروز یک عزم بزرگ با هم بودن را در استان و سراسر کشور شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه شاهد تقویت وحدت و انسجام ملی در این روزها هستیم،افزود: وقتی هدف خدمت خالصانه باشد دعوایی ایجاد نمی شود و همه به صحنه می آیند. 

استاندار قزوین با بیان اینکه امروز یک وظیفه برای ما تعریف شده است که حول آن گردهم آمده ایم،افزود: خدمت شایسته به مردم همه نهادها و مسوولان را دور هم و برای یک هدف جمع کرده است.

جمالی پور خاطرنشان کرد: یک انسجام و همدلی بزرگ را با حضور ائمه جمعه،فرماندهان سپاه،مدیران اجرایی و فرمانداران،اعضای اتاق بازرگانی و اصناف و صاحبان صنعت برای کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا شکل گرفته که باید قدر آنرا بدانیم و از خداوند بخواهیم این حرکت مبارک در سایر زمینه ها و عرصه های مورد نیاز تداوم یابد.

استاندار قزوین با بیان اینکه باید کار خیر افراد نیکوکار را با حمایت از آنان پاسخ بدهیم،خاطرنشان کرد: با استفاده از اختیارات خود هر کاری که لازم باشد برای شکوفایی فعالیت خیران و فعالان اقتصادی کمک کننده به آسیب دیدگان کرونا انجام می دهم.

جمالی پور همچنین گفت: باید در توزیع کمک های مردمی دقت و هماهنگی لازم صورت بگیرد تا همه افراد واجد شرایط از کمک های نقدی یا غیرنقدی در نظر گرفته شده استفاده کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر افرادی که به دلیل از دست دادن مشاغل خود نیازمند کمک هستند و یا کارگران فصلی و اقشار آسیب پذیر که باید مورد پشتیبانی قرار گیرند، برخی کارمندان خدماتی و قراردادی ادارات نیز دارای حقوق های پایین و دچار مضایق مالی هستند و باید مورد حمایت قرار گیرند.

جمالی پور گفت: شاید این کمک ها گره قابل توجهی از زندگی افراد آسیب دیده از کرونا باز نکند ولی این اقدام، یک همدلی و انسجام بسیار خوب در کشور ایجاد کرده و می کند و مردم هم وقتی بدانند حاکمیت با همه قوا در این شرایط در فکر کمک به آنها هستند دلبستگی آنان به نظام بیشتر می شود.

وی اظهار داشت: وقتی مردم می بینند که مسوولان دور یک میز نشسته اند و برای حل مشکل آنها همگی دور یک میز جمع شده اند، این موضوع موجب تقویت همدلی شده و اعتماد مردم به نظام را افزایش می دهد.

استاندار قزوین با اشاره به تلاش دشمن برای مایوس کردن مردم،گفت: کارهایی مثل رزمایش همدلی و کمک های مومنانه که موجب تقویت انسجام و وحدت ملی شده، تلاش شوم دشمنان را خنثی کرده است.