رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ساختمان های بدون استفاده ادارات برای ایجاد کمپ معتادان شناسایی شود


10 ارديبهشت, 1399 - 00:01 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین :

ساختمان های بدون استفاده ادارات برای ایجاد کمپ معتادان شناسایی شود

استاندار قزوین گفت: با شناسایی ساختمانهای بدون استفاده دستگاههای اجرایی برای عملیاتی شدن ماده ۱۶ و احداث کمپ ویژه معتادان متجاهر و درمان و بهبود آنها اقدام شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: اعتیاد پدیده خانمان سوزی است که شوخی بردار نیست و پشت در هر خانه‌ای خوابیده که با غفلت وارد آن می‌شود.
وی بیان کرد: معتاد یک بیمار است که با غفلت و جهل و ده‌ها علت دیگر به این هلاکت افتاده و ما باید به این افراد به عنوان یک بیمار نگاه کنیم که نیازمند حمایت و درمان هستند.
استاندار قزوین تصریح کرد: معتاد هم به خود و هم دیگران آسیب می‌زند و باید مراقب باشیم و با حساسیت بیشتری مسائل آن را دنبال کنیم.
جمالی پور گفت: یکی از آسیب‌ها حضور معتادان متجاهر در جامعه است که می‌تواند افراد بیشتری را آلوده کند بویژه در این شرایط اگر به کرونا هم مبتلا باشند مشکلات بیشتر و نگرانی شدید تر است.
استاندار قزوین یادآور شد: ایجاد یک مرکز برای جمع آوری، نگهداری، درمان و بهبود معتادان متجاهر ضروری است و در این راستا همه دستگاه‌ها باید کمک کنند.
جمالی پور تصریح کرد: همه مدیران باید به موضوع اعتیاد حساس باشند و در جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرکت کنند و اگر کسی به آن توجه نکند برخورد خواهیم کرد. چ
استاندار قزوین اظهار داشت: وقتی دادستان و رئیس کل دادگستری در جلسات حضور دارد دیگر مدیران هم باید شخصاً در این نشست‌ها حضور پیدا کنند تا بتوانیم تصمیم بگیریم و شرکت نکردن مدیران کل بدون عذر موجه پذیرفته نیست.
وی اضافه کرد: لازم است آموزش معتادان متجاهر جدی گرفته شود و پس از درمان برای اشتغال و بازگشت آنها به جامعه و خانواده هم تدبیر کنیم.
جمالی پور گفت: دستگاه‌های اجرایی که ساختمان‌های بلا استفاده دارند که می‌تواند برای ایجاد کمپ نگهداری معتادان استفاده شود باید معرفی کنند تا ما به سرعت برای این افراد فکری کنیم.
استاندار قزوین یادآور شد: با کمک خیرین و فعالان اقتصادی می‌توانیم حداقل برای نیمی از معتادانی که اعتیاد خود را ترک کرده اند شغل ایجاد کنیم و در این میان باید آموزش مهارتی افراد را جدی گرفت.
وی گفت: دامنه اعتیاد گسترده و مسائل مرتبط با این افراد متعدد است لذا هر گونه غفلت از آن می‌تواند آسیب‌های زیادی به جامعه و فرزندانمان وارد کند.
استاندار قزوین با تشکر ویژه از نیروی انتظامی در تشدید مبارزه با مواد مخدر و کشفیات آن اظهار داشت: از همه دست اندر کاران ستاد از جمله دستگاه قضائی و بهزیستی هم تشکر می‌کنیم و از شهرداری برای اختصاص زمین برای راه اندازی کمپ انتظار مساعدت داریم.