رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بستر مشارکت خیران در راستای کمک به جامعه معلولان فراهم شود/از ظرفیت‌های قانونی برای تشویق خیران و تشکل‌های مردم نهاد استفاده شود


25 ارديبهشت, 1399 - 18:34 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین:

بستر مشارکت خیران در راستای کمک به جامعه معلولان فراهم شود/از ظرفیت‌های قانونی برای تشویق خیران و تشکل‌های مردم نهاد استفاده شود

استاندار قزوین گفت:مدیران دستگاه‌های اجرایی استان قزوین، زمینه مشارکت خیران و مردم در راستای کمک به جامعه معلولان را فرهام کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

اولین شورای مشارکت های مردمی بهزیستی استان قزوین به ریاست هدایت اله جمالی پور استاندار قزوین و با حضور مسوولان استانی در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد.

جمالی پور ضمن عرض تسلیت ایام و تقدیر از خیرین بیان کرد: بزرگترین افتخار ما شیعیان این است که امام ما حامی نیازمندان بود و این سعادت بزرگی است برای کسانی که در این مسیر قدم برمی دارند.

وی گفت: لذا باید از افراد ضعیف جامعه حمایت کنیم. مددجویان سازمان بهزیستی افرادی هستند که نیاز به کمک بیشتری دارند و ما خود را موظف می دانیم که در این مسیر در کنار خیرین با بسترسازی برای خیرین و مردم از آنها حمایت می کنیم.

استاندار قزوین اظهار کرد: باید مشوق هایی را ایجاد کنیم که مردم با حامیان خود ارتباط بیشتری داشته باشند.

وی افزود: امروز ۱۰ درصد از مردم کل کشور را خیرین تشکیل می دهند و باید از همین درصد خیرین بخواهیم که در کنار دولت قرار گیرند و یاریگر دولت باشند.

مدیر ارشد اجرایی استان تصریح کرد: در حال حاضر دولت به تنهایی نمی تواند از عهده مشکلات موجود برآید لذا لازم است با رقم زدن مشارکت مردمی بخشی از مشکلات را رفع نماییم. 

جمالی پور اضافه کرد: تمام تشکل های خصوصی که دغدغه مند مردم و رفع مشکلات آنها باشند مورد حمایت ما قرار می گیرند.

وی افزود: ما از خیرین واقعی حمایت همه جانبه می کنیم و از ظرفیت های قانونی خود برای حمایت و تشویق این افراد جهت ترویج کار خیر استفاده می کنیم. 

جمالی پور گفت: برای حمایت از معلولین باید همه دستگاه ها با بکارگیری ظرفیت های موجود ورود یابند.