رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ارتفاع سفره‌های زیرزمینی دشت قزوین یک متر افزایش یافته است


27 ارديبهشت, 1399 - 20:07 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین :

ارتفاع سفره‌های زیرزمینی دشت قزوین یک متر افزایش یافته است

استاندار قزوین گفت: بارندگی‌های اخیر و اقدامات شرکت آب منطقه‌ای در تالاب الله آباد آبیک باعث شده تا ارتفاع سفره‌های زیرزمینی دشت قزوین یک متر افزایش یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور در بازدید از تالاب الله آباد شهرستان آبیک که با حضور مدیران استانی و شهرستانی انجام شد، افزود: از هرگونه آب‌های سطحی در استان باید در راستای تقویت آبخوان و سفره‌های زیرزمینی استفاده کرد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه وجود حوضچه‌های تغذیه مصنوعی که اقدامی از سوی شرکت آب منطقه‌ای بوده، باعث شد تا یک متر به ارتفاع سفره‌های زیرزمینی در دشت قزوین افزایش باید.
جمالی پور فایده دیگر احیای سفره‌های زیرزمینی را رفع فرونشست در نقاط مختلف دشت قزوین عنوان کرد و گفت: اگر دشت الله آباد احیا شود، به طور حتم شاهد از بین رفتن فرونشست‌ها در دشت بویین زهرا خواهیم بود.
استاندار قزوین به زهکش دشت الله آباد اشاره کرد و گفت: وزارت نیرو متخصص بررسی نفوذ و اثرات آب در این منطقه است که باید در این رابطه یک نشست تخصصی در استان برگزار شود.
جمالی پور بیان داشت: برای چرای شترها در این دشت باید یک برنامه منسجم تعریف کرد تا زمان و مکان چرا مشخص شود و با متخلفان از این مقررات با به صورت قانونی برخورد شود.