رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

یک واحد تولیدی در قزوین هفت زندانی زن را آزاد کرد


29 ارديبهشت, 1399 - 12:27 -- banovan

یک واحد تولیدی در قزوین هفت زندانی زن را آزاد کرد

یک کارخانه تولید بیسکوییت در قزوین تا پایان ماه مبارک رمضان هفت زن سرپرست خانوار را از زندان آزاد می‌کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین  تصریح کرد: این واحد تولیدی تصمیم دارد تا در یک عمل خیرخواهانه و تا پایان ماه مبارک رمضان با آزادی این زنان، شرایط بازگشت آنها را در بین خانواده‌هایشان فراهم کند.

صدیقه ربیعی افزود: با هماهنگی و همکاری دفتر امور بانوان استانداری قزوین، این واحد تولیدی ۵۰۰ میلیون ریال را برای آزادی این زنان اهداء کرده و شرایط و مقدمات لازم نیز با اداره کل زندان مرکزی در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه زنان زندانی مورد نظر همگی دارای جرائم مالی هستند، اظهار داشت: حضور یک مادر در خانه نه تنها کانون خانواده را گرم می‌کند، بلکه با ایجاد پیوندهای عاطفی بین اعضا می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی فرزندان جلوگیری کند که این مهم باعث شد تا به دنبال آزادی آنها از زندان باشیم.

به گفته ربیعی، حمایت از زنان سرپرست خانوار موضوع بسیار مهمی است که همواره در سیاست‌های کلان، به خصوص کاهش جمعیت کیفری همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار داشته و باید همچنان مورد توجه مسؤولان حوزه اجتماعی و قضایی قرار گیرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین خاطرنشان کرد: امیدواریم با این اقدام نیکوکارانه سایر بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی فعال در سطح استان برای مشارکت و سهیم شدن در چنین کاری پیشقدم شوند.