رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ساماندهی صندوق های جمع آوری زکات با عنوان شورای زکات استان


2 خرداد, 1399 - 00:40 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد :

ساماندهی صندوق های جمع آوری زکات با عنوان شورای زکات استان

پرداخت زکات فطره با روشهای الکترونیکی
مریم بیدخام گفت : در روز عید سعید فطر کلیه صنادیق مربوط به کمیته امداد ، بهزیستی و مؤسسات خیریه به صورت متحد الشکل و با عنوان شورای زکات استان در پایگاه های مربوطه مستقر خواهند شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در جلسه کارگروه نحوه مشارکت موسسات خیریه استان  ضمن تشریح دستورالعمل نحوه مشارکت سازمانهای مردم نهاد و موسسات خیریه در جمع آوری زکات فطره تصریح کرد : پلیس امنیت عمومی استان با عوامل ناشناس به خصوص صندوق‌های فاقد نشانه و مشخصات تعیین شده که اقدام به جمع آوری زکات فطره کنند، برخورد می‌کند.
مریم بیدخام به جمع آوری زکات فطره به صورت فردی و یا با نام موسسه خیریه در فضای مجازی اشاره کرد و گفت :  پلیس امنیت عمومی نظارت‌های قانونی و برخوردهای لازم را در این خصوص اعمال خواهد کرد و شهروندان می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف  با شماره 21825057 تماس گرفته و موارد تخلف را گزارش نمایند .
به گفته این مسؤول، تمامی صندوق‌های زکات فطره قبل از استقرار در پایگاه‌های مجاز، پلمب شده و پس از مهلت جمع آوری زکات در حضور نمایندگان کمیته امداد، بهزیستی و موسسات خیریه شمارش و صورتجلسه خواهد شد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: مبالغ جمع‌آوری شده زکات در مساجد استان، توسط هیات امنای مساجد و تحت نظارت امام جماعت در اسرع وقت بین نیازمندان آن منطقه توزیع خواهد شد
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با تاکید بر یکپارچگی  و جلوگیری از تعدد صنادیق در روز عید فطراظهار کرد : کلیه صنادیق مربوط به کمیته امداد – بهزیستی و مؤسسات خیریه به صورت متحد الشکل (با آرم شورای زکات و لوگوی دستگاه یا موسسه خیریه ذیربط) در پایگاه های مربوطه مستقر خواهند شد.
وی با اشاره به روشهای پرداخت زکات فطره به صورت غیر حضوری اظهار کرد : به جهت شرایط موجود و رعایت دستورالعملهای بهداشتی پیشگیرانه بیماری کرونا گفت : شهروندان می توانند زکات فطریه خود را از طریق شماره حساب اعلامی از سوی شورای زکات استان و به روش الکترونیکی پرداخت نمایند 
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ضمن تشریح دستورالعمل نحوه جمع 
اوری زکات فطره توسط خیریه ها گفت : تشکل های خیریه  دارای پروانه فعالیت معتبر در صورت ارائه گزارش عملکرد سال 98 و درخواست جمع آوری زکات، از طریق استانداری به شورای زکات معرفی می شوند. 
وی افزود :در جلسه کارگروه شش موسسه واجد شرایط مذکور  به اسامی ،  مؤسسه خیریه آبشار عاطفه ها ، انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران  ، کانون خیریه حمایت از بیماران کلیوی امام سجاد(ع) ، موسسه خیریه مرحوم آیت اله باریک بین ، مؤسسه خیریه راه فرشتگان آسمانی و مؤسسه خیریه جوانمردان عترت  جهت صدور مجوز جمع آوری زکات فطره معرفی شدند . 

کلید واژه ها: