رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رعایت گردش کار صدور پروانه در حریم شهرها الزامیست


3 خرداد, 1399 - 11:13 -- omrani
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها تاکید کرد:

رعایت گردش کار صدور پروانه در حریم شهرها الزامیست

صالحی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها:شهرداریها ملزم به رعایت فرآیند گردش کار صدور پروانه در حریم شهرها هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

جلسه ای پیرامون بررسی موضوعات مرتبط با گردش کار کارگروه امور زیر بنایی ، فرآیند بررسی طرح ها و تقاضاهای مطروحه در سالن مدیریت بحران استانداری برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور شهرداران استان، مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، مدیر کل اداره راه و شهرسازی، نماینده اداره دارایی و به ریاست مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها برگزار گردید. صالحی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها ضمن بیان لزوم حل مشکلات طرحهای جامع شهرها افزود:شهرداریها ملزم به رعایت فرآیند گردش کار صدور پروانه در حریم شهرها هستند.

وی تاکید کرد: صدور پروانه در حریم توسط شهرداری ها و خارج از حریم توسط سازمان همیاری شهرداریهای استان در سامانه پنجره واحد سرمایه گذاری  با آموزش کاربرهای مراجع مربوطه صدور پروانه در امر سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف باعث تسهیل در فرآیند  روند اخذ پروانه ساخت و استعلامهای دستگاه متولی باشد.
وی اظهار امیدواری کرد که تسریع  در گردش کار و اخذ استعلامات می تواند با حذف مراجعات حضوری متقاضیان در دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها باعث کاهش  و حذف بروکراسی اداری و افزایش سلامت اداری در استان شود.
وی در ادامه پایش وضعیت پروانه ها و پیگیری متقاضیان را مهم دانست و افزود: دستگاه متولی بر اساس ابلاغیه‌های شورای برنامه ریزی استان در اولین فرصت زمانی نسبت پاسخ استعلام های اقدام نمایند و در این خصوص شهرداری ها برای خدمات رسانی به مردم آمادگی اجرای آن و کاهش زمان صدور پروانه را دارند.

وی در اخر خاطر نشان کرد:
در سال جهش تولید همه اقدامات باید در راستای افزایش فعالیتهای کسب کارها انجام شود.