رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رسانه های قزوین در تقویت همدلی و کمک مومنانه نقش مهمی داشتند/انسجام اجتماعی قزوین در دوران کرونا مرهون خبرنگاران است


6 خرداد, 1399 - 14:55 -- روابط عمومی2
رییس ستاد همدلی و کمک‌های مومنانه استان قزوین :

رسانه های قزوین در تقویت همدلی و کمک مومنانه نقش مهمی داشتند/انسجام اجتماعی قزوین در دوران کرونا مرهون خبرنگاران است

معاون امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: خبرنگاران و رسانه‌های استان قزوین در دوران کرونا آیینه وفاداری به واقعیات جامعه بودند و با رعایت امانتداری در انتشار اخبار موجب ایجاد انسجام اجتماعی شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عیسی قبادی در ستاد همدلی و کمک مومنانه که به تجلیل از خبرنگاران فعال استان در مدت شیوع کرونا اختصاص داشت، افزود: اگر رسانه‌ها و خبرنگاران استان درخصوص کاستی‌ها و کمبودها در این مدت دست به قلم می‌بردند و جامعه را ملتهب می‌کردند وضع بدتری برای کشور و استان رقم می‌خورد.

وی افزود: ما به نقش رسانه‌ها در ایجاد نظام اجتماعی، ثبات جامعه و همراهی مسوولان و مردم آگاه هستیم و متوجه هستیم نقش رسانه در توسعه کشور به چه میزان است و امروز در کجای کار قرار داریم.

قبادی گفت: خبرنگاران استان در این مدت، تمام قد و تمام عیار در کنار مسوولان بودند و باید از تلاش‌های آنها برای آگاهی بخشی به مردم برای مقابله با بیماری کرونا تقدیر کرد.

وی با بیان اینکه خبرنگاران قزوین در مدت شیوع کرونا با رعایت اخلاق رسانه‌ای در کنار مسوولان بودند، افزود: خبرنگاران استان می‌توانستند در این مدت، انتقادات بیشتری را به مسایل کشور و استان وارد کنند اما با رعایت اخلاق رسانه‌ای و اصل امانتداری به درستی در کنار مسوولان برای مقابله با بیماری کرونا قرار گرفتند.

این مسوول افزود: یک خبرنگار از سه ویژگی ذوق، آموزش و تخصص کاری و مسوولیت اجتماعی برخوردار است و با توجه به این ویژگی‌ها در تمامی مسایل جامعه در زمان جنگ و مشکلات ورود کرده و نقش خود را در پیشرفت، توسعه و ترقی کشور ایفا می‌کند.

قبادی گفت: ما در این مدت علیرغم کمبودها و کاستی‌ها شرایط خوبی را پیشت سر گذاشتیم که نشان از فهم و درک فعالان رسانه استان و مردم است.

وی افزود: در این دوران حتی یک بیمار پشت درها نماند و همه پذیرش شدند و توجه نظام درمان و بهداشت ما به همه بیماران به شکل یکسان بود.

قبادی گفت: با تمامی سختی‌ها و مشکلات موجود در این مدت، خبرنگاران درک درستی از موضوع داشتند و اخلاق رسانه‌ای را رعایت کردند که نشان از فهم و درک بالای آنها است.

معاون استاندار افزود: یک خبرنگار متعهد ضمن اینکه نگاه انتقادی به موضوعی دارد از نگاه کارشناسانه و موشکافانه نیز غافل نمی‌شود و با فعالیت و پویایی خود، روحیه مطالبه گری را به جامعه تزریق می‌کند.

وی با اشاره به راه اندازی ستاد کمک مومنانه در استان به تبعیت از دستور مقام معظم رهبری، افزود: این ستاد با یک حرکت مردمی و برپایه یک بستر دینی و اعتقادی شکل گرفت و تلاش شد که برپایه کمک‌های مردمی با همکاری رسانه‌ها و دعوت از عموم مردم فعالیت خود را پیگیری کند.

معاون استاندار با اشاره به اجرای طرح کمک مومنانه در استان، افزود: در این طرح،  در مرحله اول ۲۲ هزار بسته معیشتی، در مرحله دوم ۲۵ هزار و مرحله سوم ۳۰ هزار سبد غذایی میان اقشار آسیب پذیر توزیع شد که این آمار به جز بسته‌های معیشتی توزیع شده در شهرستان‌ها و توسط دستگاه‌های اجرایی استان است.