رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

همایش توانمندسازی سمن‌ها در قزوین برگزار می‌شود


21 خرداد, 1399 - 19:26 -- خبر
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد :

همایش توانمندسازی سمن‌ها در قزوین برگزار می‌شود

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: همایش توانمندسازی سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) با رویکرد آموزشی فردا پنجشنبه در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام با بیان این خبر افزود: در این همایش طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است که اداره کل ثبت اسناد، امور مالیاتی و سازمان بیمه آموزش‌های مرتبط و مورد نیاز سمن‌ها را تبیین کنند.

وی با اشاره به نقش موثر تشکل‌های مردم نهاد در فرهنگ سازی و آموزش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گفت: تشکل‌ها از جمله نهادهایی هستند که می‌توانند ضمن تعامل با دستگاه های حاکمیتی و مردم نقش مهمی در پیشگیری از آسیب‌ها داشته باشند.

دبیر شورای توسعه و حمایت از سازمانهای مردم نهاد استان بر اهمیت توانمندسازی و آموزش سمن‌ها در ایفای وظایف و مسؤولیتهای اجتماعی تاکید کرد و اظهار داشت: مهم‌ترین وظیفه تشکل‌ها ایجاد پل ارتباطی میان دولت و آحاد جامعه است، بنابراین زمانی فعالیت‌های این تشکل‌ها اثر بخش خواهد بود که بتوانند با آموزش و توانمندسازی نقش آفرینی کنند.

بیدخام با اشاره به استمرار برگزاری کارگاههای آموزشی مطابق با سرفصل‌های مورد نیاز تشریح کرد: گزارش نویسی، پروپزال نویسی، مستندسازی، تسهیل‌گری، آشنایی با قوانین و مقررات و سایر مباحث و موضوعات آموزشی مرتبط با سمن‌ها از جمله عناوین عمومی جهت توانمندسازی این تشکل‌ها است که طبق جدول زمانبندی شده تا پایان سال و طی همایش‌های بعدی برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم فعالیت تخصصی سمنها و شبکه‌سازی آنها یادآورشد: تشکل‌های مردم نهاد از همان ابتدای تأسیس بسته به اساسنامه و نوع فعالیتشان با یک یا چند دستگاه تخصصی مرتبط همکاری می کنند که ضروری است ادارات نسبت به آموزش و برگزاری دوره‌های تخصصی متناسب با نوع فعالیت سمن‌ها به صورت ویژه اقدام کنند.

این همایش در سالن اجتماعات باقرالعلوم واقع در اداره کل مدیریت بحران برگزار می‌شود.