رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

چهار مدیر تالار پذیرایی در قزوین به علت تخلف کرونایی بازداشت شدند


5 تير, 1399 - 15:20 -- روابط عمومی ۲
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان:

چهار مدیر تالار پذیرایی در قزوین به علت تخلف کرونایی بازداشت شدند

جانشین ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان قزوین گفت: چهار مدیر تالار پذیرایی در این استان به دلیل تخلف بهداشتی، نداشتن مجوز فعالیت در ایام کرونا و ازدحام جمعیت به دستور معاون دادستان بازداشت شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان قزوین افزود: برخورد دستگاه قضایی با مدیران تالارهای پذیرایی یکی از اقدامات مناسب در راستای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا بود که امیدواریم این اهتمام همچنان ادامه یابد.

وی اضافه کرد: تمامی دستگاه‌های نظارتی و بازرسی استان قزوین باید تالارها و صنوف متخلف را پلمب کرده و سریعا به مردم اطلاع رسانی کنند، مردم باید بدانند که در خصوص تهدید علیه سلامتی مردم جای هیچ اغماضی وجود ندارد و برخوردها قاطعانه است.

حبیبی تصریح کرد: تالارهای پذیرایی نباید مانند بازارها و اماکن تجاری رهاسازی شوند و اگر یک نفر در این مراسم آلوده باشد، می تواند ۵۰ نفر را آلوده کند، بنابراین تالارهای پذیرایی دارای مجوز در مناطق سفید و زرد از روز شنبه هفتم تیرماه باید با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت کنند.

این مسؤول تاکید کرد: متاسفانه وقتی در باغ تالارها و اماکن غیرسمی با ازدحام جمعیت روبرو می شویم، آمار ابتلا به کرونا افزایش یافته و شدت بیماری را بالا می‌برد که لازم است در این رابطه نظارت‌ها بیشتر شود.

حبیبی با بیان اینکه آمارهای مبتلا به کرونا در استان قزوین ۲ برابر شده است و زنگ هشدار کرونایی به صدا درآمده است، اظهار داشت: اعتقاد داریم که بازارها، جشن‌ها و تجمعات در مراسمات تالا ر پذیرایی کانون اصلی شیوع بیماری کرونا هستند و اگر این اماکن کنترل شوند، آمار کرونا کاهش می‌یابد.

معاون سیاسی استاندار قزوین گفت: مسؤولان شهرستان تاکستان باید هماهنگی بیشتری به خرج داده و بر بازار و نشست های این شهرستان نظارت کنند، متاسفانه در بازارهای استان قزوین شرایط کاملا عادی است و صاحبان صنف و مردم در خصوص مسائل بهداشتی رعایت نمی‌کنند که در این رابطه تعزیزات و سازمان صمت نباید بی‌تفاوت باشند.

حبیبی با بیان اینکه برگزاری هرگونه همایش و مراسم فرهنگی در استان ممنوع است، اظهار داشت: در دهه کرامت لازم است که اقدامات برخی دستگاه‌ها در فضای مجازی دنبال شده و هرگونه جشن با موضوع عفاف و حجاب که به تجمع مردمی منجر و خطر ابتلا به کرونا همراه است، خودداری شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود اینکه بارها گفته شده هرگونه جشن و تجمع در معابر و پارک‌ها ممنوع است، اما مجددا درخواست‌هایی از سوی شهرداری در خصوص برگزاری جشن به ستاد کرونا اعلام می شود.

به گفته جانشین ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان قزوین، ادارات و شرکت‌ها باید تلاش کنند تا جای ممکن آزمون‌ها را به زمان دیگری موکول کرده و در مورد استخرها نیز چون هنوز هیچ دستور و مصوبه‌ای از ستاد ملی به استان ابلاغ نشده است، باید منتظر تصمیمات بعدی شد.

حبیبی یادآور شد: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات در صندوق کار آفرینی با سود چهار درصد فراهم شده که می تواند در اختیار مشاغل آسیب دیده قرار گیرد.