رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ظرفیت‌های بی بدیل استان اگر به ثروت تبدیل شود کمک شایانی به اقتصاد کشور می کند/بزرگترین معدن مس کشور به زودی در طارم قزوین افتتاح می‌شود


5 تير, 1399 - 16:43 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین:

ظرفیت‌های بی بدیل استان اگر به ثروت تبدیل شود کمک شایانی به اقتصاد کشور می کند/بزرگترین معدن مس کشور به زودی در طارم قزوین افتتاح می‌شود

استاندار قزوین گفت:ظرفیت‌های بی بدیل استان در حوزه کشاورزی، صنعتی و گردشگری اگر به ثروت تبدیل شود می‌تواند کمک بسیار بزرگی به اقتصاد کشور کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور  در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان قزوین، افزود: قزوین از استان‌های با تاریخ بسیار درخشان بوده و علاوه بر یک دوره پایتختی همیشه مورد توجه حکومت‌ها بوده است.

وی اضافه کرد:این استان همیشه در اقتصاد کشور یک پای کار بوده و چون جاده ابریشم از این استان می‌گذشته، ظرفیت‌های بی بدیلی را در آن ایجاد کرده است.

جمالی پور گفت: این ظرفیت‌های بی بدیل در حوزه کشاورزی، صنعتی و گردشگری اگر به ثروت تبدیل شود می‌تواند کمک بسیار بزرگی به اقتصاد کشور کند.

استاندار قزوین با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش معدن، گفت: بزرگترین معدن مس کشور به زودی در طارم قزوین افتتاح می‌شود و در کنار آن معادن دیگر داریم که با بهره برداری از آنها ظرفیت‌های بی‌بدیلی به کشور افزوده می‌شود.

جمالی پور گفت: این استان در صنایع تولیدی نیز ظرفیت‌های زیادی دارد و اولین شهرک صنعتی کشور با نام البرز در قزوین شکل گرفته است و باید برای حل مشکلات این شهرک تلاش کنیم.

این مسوول با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش کشاورزی، افزود: متاسفانه در این حوزه در بخش صنایع تبدیلی ضعف جدی داریم و باید برای رفع آنها و اعتلای صنعت گردشگری استان برنامه ریزی کنیم.

در ادامه این مراسم از صنعتگران و تولیدکننگان برتر استان با اهدای لوح تقدیر شد.