رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تاریخ باشکوه و تمدن کهن ایران ظرفیتی برای ارتقای اقتدار کشور است


6 تير, 1399 - 00:32 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین:

تاریخ باشکوه و تمدن کهن ایران ظرفیتی برای ارتقای اقتدار کشور است

استاندار قزوین گفت: تاریخ باشکوه و تمدن کهن ایران زمین و گذشته پرافتخار این سرزمین مایه فخر و مباهات ماست و از این ظرفیت باید برای ارتقای اقتدار کشور استفاده کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور  در آئین رونمایی از الواح هخامنشی در موزه شهر قزوین افزود: وقتی به تاریخ و گذشته خود نگاه  می کنیم می بینیم در زمانی که اروپاییان در جهل مطلق قرار داشتند و هیچ اثری نیز از آمریکا وجود نداشت، ایران با پهنه ای وسیع از جغرافیا و قومیت ها از آسیای مرکزی تا شبه قاره هند گرفته تا دریای مدیترانه و مصر دارای نظامات اداری و اجتماعی بوده و از حقوق بشر برخوردار بوده و سرآمد و منشاء بسیاری از علوم بوده است.

وی با بیان اینکه دنیا در برابر تمدن ایران زمین و شکوه آن و بزرگان و دانشمندان این سرزمین سر تعظیم فرود می آورد، اظهار داشت: این ها در حالی است که کل تاریخ آمریکای پرمدعا از ۳۰۰ یا ۳۵۰ سال تجاوز نمی کند. 

استاندار قزوین با بیان اینکه باید ببینیم چرا از تاریخ و تمدن خود به عنوان یک ظرفیت غنی به خوبی استفاده نکرده ایم تا امروز در اوج قدرت علمی و فناوری و فرهنگی دنیا قرار داشته باشیم،افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی در عرصه های نظامی و سیاسی جایگاه مطلوبی کسب کرده ایم اما نتوانسته ایم هنوز آنطور که در گذشته داعیه دار فرهنگ و علوم بودیم در این عرصه ها به جایگاه واقعی خود دست یابیم.

وی اظهار داشت: امروز آنچه ما را دچار مشکل و آسیب کرده است مسائل فرهنگی ماست که آن نیز متاثر از رفتارهای سیاسی و بداخلاقی ها در این حوزه است.

جمالی پور با بیان اینکه هر جا که شاهد وحدت، انسجام و یکپارچگی ملت ایران بودیم شکوه این سرزمین زبانزد شده است،افزود: امروز نیز باید توجه داشته باشیم که گذشته پرافتخار ما می تواند مظهر وحدت و انسجام برای اعتلای این سرزمین باشد.

استاندار قزوین ادامه داد: در یک قرن اخیر این وحدت و انسجام را در مقاطعی بروز دادیم و نتایج درخشان آنرا لمس کردیم که باید به قیام سال ۴۲ و تداوم آن و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۵۷ و در ادامه آن به هشت سال دفاع مقدس اشاره کنیم اما پس از این دوران آنگونه که باید و شایسته است به این موضوع نپرداخته ایم.

جمالی پور افزود: اگر انسجام و وحدت دوران جنگ را حفظ می کردیم بدون شک امروز در همه عرصه ها از جمله اقتصاد سرآمد و یکه تاز بودیم.

استاندار قزوین با بیان اینکه دشمن از عظمت ایران، تاریخ ایران و ثروت ایران و در واقع از قدرت ایران می ترسد،افزود: نباید فراموش کنیم ما با تقویت وحدت و انسجام خود و با الهام از تاریخ و تمدن باشکوه این سرزمین در گذشته های دور و نزدیک می توانیم در همه عرصه ها پیشتاز باشیم.

در این مراسم از ۴۰ قطعه الواح هخامنشی بازگشته از آمریکا به کشور در موزه شهر قزوین رونمایی شد.