رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی برای اجرای طرح‌های بازآفرینی در مناطق محروم


7 تير, 1399 - 10:29 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی برای اجرای طرح‌های بازآفرینی در مناطق محروم

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: از ظرفیت بسیج سازندگی برای اجرای طرح‌های بازآفرینی به‌ویژه در حاشیه شهرها و مناطق محروم استفاده کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

علی فرخزاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با بیان اینکه عمده درخواست‌هایی که نهادها و سازمان‌های دولتی استان ارسال می‌شود، مربوط به روستاهاست اظهار داشت: 70 درصد از افرادی که برای رفع مشکلات خود به استانداری و سایر دستگاه‌ها و ادارات مختلف مراجعه می‌کنند، از اهالی و ساکنان روستاهای استان هستند.

وی اضافه کرد: همچنین بیشتر درخواست‌هایی که از سوی روستاییان هم‌استانی در اختیار ما قرار می‌گیرد، مربوط به بخش کشاورزی و مشکلات تامین آب و ساخت و ترمیم راه روستایی است. ضمن اینکه بهبود خدمات دستگاه‌های خدمت‌رسان مانند برق و گاز و لای‌روبی رودخانه‌ها از درخواست‌های پرتکرار اهالی روستا در استان قزوین هستند.

فرخزاد ادامه داد: به‌همین خاطر از مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران شهرستان‌های مختلف استان خواسته‌ایم که در حوزه تخصیص اعتبارات عمرانی توجه ویژه‌ای به روستاها داشته باشند و در اولویت‌گذاری برای اجرای طرح‌های عمرانی سهم بیشتری برای روستاها در نظر بگیرند.

فرخزاد با اشاره به ناچیزبودن بودجه عمرانی تخصیص‌یافته در سال جاری برای توسعه راه‌های روستایی استان گفت: امسال 4 میلیارد و 277 میلیون تومان بودجه برای این کار در نظر گرفته شده؛ در حالی برای بهسازی و ترمیم جاده‌های روستایی موجود به 900 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

نقش بسیج سازندگی در توسعه روستاها بیشتر می‌شود

معاون عمرانی استاندار در ادامه به نقش بارز بسیج سازندگی در اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی روستایی اشاره کرد و افزود: قصد داریم علاوه بر اعتبارات عمرانی از محل مالیات بر ارزش افزوده هم اعتباراتی را برای بسیج سازندگی در نظر بگیریم که البته انجام این کار به مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان احتیاج دارد.