رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت توسعه خدمات الکترونیکی و غیر حضوری در راستای مقابله با شیوع کرونا


7 تير, 1399 - 19:48 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تاکید کرد :

ضرورت توسعه خدمات الکترونیکی و غیر حضوری در راستای مقابله با شیوع کرونا

بیدخام مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در جلسه ستاد صیانت ازحریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی بر ضرورت توسعه خدمات الکترونیکی و غیر حضوری در راستای مقابله با شیوع کرونا تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی  که در سالن جلسات استانداری برگزار شد ، با اشاره به اینکه طبق ابلاغ وزارت کشور هر ساله بازرسی‌های ستاد صیانت در دو حوزه عفاف و حجاب و رعایت حقوق شهروندی از کلیه دستگاههای اجرایی ، مراکز خدماتی ، رفاهی ، امدادی و بهداشتی انجام می شود اظهار کرد : امسال به جهت شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا مقرر شد در هر دستگاه کارشناس ویژه ای با ابلاغ مدیر آن مجموعه به عنوان « دبیر حقوق شهروندی » امور مربوطه را پیگیری نماید .
وی با بیان اینکه مهار  بیماری کرونا با خدمات دولت الکترونیک امکانپذیر است اظهار کرد: در راستای صیانت از حقوق شهروندی تمامی دستگاه های اجرایی و سایر نهادهای خدمت رسان اهتمام ویژه ای در خصوص توسعه خدمات الکترونیکی و پاسخگویی غیر حضوری به شهروندان داشته باشند .

وی با تاکید بر اهمیت اجرای مصوبات ۴۲۷  و همچنین ۸۲۰  شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان مجموعه تکمیلی اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب اظهار داشت: در این دو مصوبه وظایف دستگاهها به صورت عمومی و برای ۲۵ دستگاه به صورت اختصاصی و به تفصیل بیان شده است .
وی افزود : فضا سازی مناسب نصب تابلو راهنما در ادارات ، تقویت میز خدمت ، توسعه خدمات الکترونیکی از جمله مواردی است که در راستای جلب اعتماد عمومی و افزایش رضایتمندی مردم بایستی مورد توجه مدیران قرار گیرد .

بیدخام با بیان اینکه شایسته نیست که دستگاهها نسبت به تکریم شهروندان و پاسخگویی مناسب به مراجعین بی توجه باشند گفت بازرسین ستاد صیانت متشکل از کارشناسان دفتر اجتماعی و فرهنگی ، دفتر بازرسی و عملکرد استانداری ، ستاد امر به معروف با همکاری تشکل‌های مردم نهاد این حوزه به صورت فصلی بازرسی‌های مستمر از دستگاهها را بر عهده دارند .
وی با بیان این که ارزیابی های صورت گرفته باید اثرگذاری و در بهبود عملکرد دستگاه ها نقش داشته باشد، افزود: هدف از ارزیابی دستگاه‌ها در حوزه صیانت از  حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی و عفاف و حجاب، بهبود عملکرد، پاسخ گویی و اصلاح فرآیندهاست.
این مسوول ،خواستار توجه جدی به میز خدمت در دستگاه‌های اجرایی شد و افزود: فعالیت های میز خدمت باید روز به روز رشد یابد و کار مردم به راحت ترین شکل ممکن در میز خدمت انجام شود و باید تلاش شود تا تصمیم سازی ها در جلسات ستادی قابلیت اجرایی هر چه بیشتری پیدا کند.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش رو بودن هفته عفاف و حجاب بر ضرورت اهتمام و توجه دستگاه ها در اجرای برنامه های اثر بخش بویژه و مفید در فضای مجازی در شرایط  شیوع بیماری کرونا تاکید کرد.
وی با بیان اینکه امسال به جهت شیوع بیماری کرونا برگزاری تمامی برنامه های هفته عفاف و حجاب با رویکرد فضای مجازی برگزار خواهد شد راه اندازی نمایشگاه دائم عرضه و فروش محصولات عفاف و حجاب در فضای مجازی ، شبکه سازی سمن‌های حوزه زنان و خانواده  جهت استمرار برنامه های این حوزه در طی سال  ، برگزاری مسابقات کتابخوانی و فضا سازی شهری را از جمله برنامه های این هفته عنوان کرد .